فا

اجتماعی

چهارشنبه, 25 اسفند 1400 11:59

آمار جهانی کرونا؛ مجموع مبتلایان از ۴۶۰ میلیون نفر فراتر رفت

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۳۹۵ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۱۰۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۶۲ میلیون و ۵۷ هزار و ۲۵۶ نفر رسیده و تاکنون مرگ شش میلیون و ۷۳ هزار و ۷۹۴ نفر نیز بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۹۵ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۱۰۱ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۹۹۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۵ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳.۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۲۴۴,۹۳۶ ۹۹۲,۳۰۲
۲ هند ۴۲,۹۹۸,۹۳۸ ۵۱۶,۱۰۳
۳ برزیل ۲۹,۴۳۲,۲۷۴ ۶۵۵,۶۴۹
۴ فرانسه ۲۳,۶۴۹,۶۱۵ ۱۴۰,۴۴۰
۵ انگلیس ۱۹,۸۲۰,۱۸۱ ۱۶۳,۰۹۵
۶ آلمان ۱۷,۵۶۷,۷۳۸ ۱۲۶,۵۳۲
۷ روسیه ۱۷,۴۱۲,۹۱۹ ۳۶۱,۹۰۲
۸ ترکیه ۱۴,۶۰۰,۶۸۳ ۹۶,۷۳۵
۹ ایتالیا ۱۳,۴۸۹,۳۱۹ ۱۵۷,۱۷۷
۱۰ اسپانیا ۱۱,۲۶۰,۰۴۰ ۱۰۱,۴۱۶

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۳۰ هزار و ۱۲۹ مورد ابتلا و ۱۳۹ هزار و ۱۸۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه چهاردهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کره جنوبی، هلند، ایران، ویتنام، کلمبیا، اندونزی، لهستان، ژاپن، مکزیک، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، استرالیا، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، فیلیپین، بلژیک، ، پرو، پرتغال، کانادا، شیلی، تایلند، اتریش و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։