فا

اجتماعی

سه شنبه, 02 فروردين 1401 09:53

اعلام آمادگی ارس جهت تامین محل اسکان مسافران در راه مانده ارمنستان

قائم مقام ستاد تسهیلات سفر سازمان منطقه آزاد ارس از آمادگی این منطقه برای اسکان مسافران در راه مانده ارمتستان به علت بسته بودن مسیر جاده ای به این کشور خبر داد.

«آلیک» - قائم مقام ستاد تسهیلات سفر سازمان منطقه آزاد ارس از آمادگی این منطقه برای اسکان مسافران در راه مانده ارمتستان به علت بسته بودن مسیر جاده ای به این کشور خبر داد.

یوسف داداش زاده امروز سه شنبه به ایرنا گفت: در جلسه اضطراری ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس جهت تصمیم گیری و اتخاذ تمهیدات لازم برای آماده سازی محل اسکان مسافرین و گردشگران عازم ارمنستان تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در روزهای گذشته مسافران و گردشگران عازم ارمنستان از مرز نوردوز به علت وضعیت نامساعد جوی و مسدود بودن جاده های ارمنستان در مسیر معطل مانده اند، گفت: ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس در خصوص ارائه خدمات لازم و آماده‌سازی و تامین محل اسکان اضطراری برای این مسافران آمادگی دارد.

وی اظهار کرد: بر اساس اخبار منتشره عبور و مرور از مسیر زمینی ایران به ارمنستان، به ویژه در محدوده استان سیونیک مختل شده و  مقامات ارمنستان وادار شده‌اند تدابیری را برای امدادرسانی و اسکان موقت در راه ماندگان اتخاذ کنند.

اروجعلی علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی هم با اعلام اینکه بارش سنگین برف در کشور ارمنستان تردد زمینی بین ایران و این کشور را با مشکل مواجه کرده است، گفت: چهار اتوبوس با ۲۰۰ مسافر که از مرز نوردوز به سمت ارمنستان حرکت کرده بودند در برف‌های منطقه قاپان به گورسی گرفتار شدند.

 مرز نوردوز در ۶۵ کیلومتری شهر جلفا و در حاشیه رودخانه ارس قرار دارد و تنها مرز مشترک ایران با کشور ارمنستان به‌شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։