فا

اجتماعی

سه شنبه, 02 فروردين 1401 10:36

احتمال بارش باران و برف در نوار غربی کشور / وزش باد شدید و رگبار باران فردا در تهران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از پیش‌بینی بارش باران و برف در نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، تهران، البرز، استان‌های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی طی امروز خبر داد.

«آلیک» - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از پیش‌بینی بارش باران و برف در نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، تهران، البرز، استان‌های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی طی امروز خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، تهران، البرز، استان‌های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی بارش باران و برف و در برخی مناطق استان‌های اصفهان، سمنان و یزد بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بارش‌ها در گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی شدت خواهد داشت، گفت: چهارشنبه (۳ فروردین) در شمال غرب ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، پنجشنبه (۴ فروردین) در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران و سواحل شمالی بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

ضیائیان افزود: جمعه (۵ فروردین) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب استان‌های کردستان و کرمانشاه و شمال زنجان بارش باران و برف و در اواخر وقت در سواحل شمالی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شنبه (۶ فروردین) بارش پراکنده در سواحل دریای خزر و شمال غرب ادامه خواهد داشت، یادآور شد: از پنجشنبه4 تا شنبه 6 فروردین در نیمه جنوبی کشور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۳ فروردین) نیمه ابری تا ابری با احتمال بارش باران با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (۴ فروردین) کمی ابری از بعدازظهر به‌تدریج ابری گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲ و ۳ فروردین) بندرعباس با دمای ۳۲ و اهواز با دمای ۳۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۸- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

 

وزش باد شدید و رگبار باران فردا در تهران

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان کمی ابری تا نیمه‌ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه‌ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. با تأثیر زبانه یک سامانه بارشی از شمال و غرب استان، در بعضی ساعت‌ها آسمانی ابری و رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال تگرگ (به ویژه عصر و شب امروز سه‌شنبه و پنجشنبه در بخش‌های شمالی) مورد انتظار است.

همچنین در بخش‌های جنوبی گاهی خیزش موقتی گرد و خاک دور از انتظار نیست. عصر امروز و امشب کاهش نسبی دما و از عصر چهارشنبه تا پنجشنبه (۳ و ۴ فروردین) افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

طی روزهای جمعه و شنبه (۵ و ۶ فروردین) آسمان صاف تا نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه (امین آباد) با بیشینه دمای ۴ درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

طبق این گزارش، آسمان تهران فردا (۳ فروردین) نیمه ابری گاهی ابری و وزش باد شدید و رگبار باران با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد و در روز پنجشنبه (۴ فروردین) نیمه ابری تا ابری از بعدازظهر وزش باد شدید گاهی رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։