فا

اجتماعی

دوشنبه, 19 ارديبهشت 1401 10:52

جدیدترین آمار جهانی کرونا / فرانسه و آلمان در صدر جدول مبتلایان در اروپا

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ شش میلیون و ۲۷۶ هزار و ۵۲۲ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۱۷ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۸۰۳ نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و ۲۷۶ هزار و ۵۲۲ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۷۲ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۵۵۵ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۳.۵ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۹ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۳,۵۸۱,۷۱۵ ۱,۰۲۴,۵۴۶
۲ هند ۴۳,۱۰۵,۴۰۱ ۵۲۴,۰۹۳
۳ برزیل ۳۰,۵۶۴,۵۳۶ ۶۶۴,۱۸۹
۴ فرانسه ۲۸,۹۵۷,۴۲۱ ۱۴۶,۷۲۴
۵ آلمان ۲۵,۳۴۵,۳۵۷ ۱۳۶,۹۲۵
۶ انگلیس ۲۲,۱۱۴,۰۳۴ ۱۷۶,۲۱۲
۷ روسیه ۱۸,۲۲۷,۶۶۶ ۳۷۶,۹۴۶
۸ کره جنوبی ۱۷,۵۶۴,۹۹۹ ۲۳,۴۰۰
۹ ایتالیا ۱۶,۷۹۸,۹۹۸ ۱۶۴,۴۸۹
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۴۳,۳۷۹ ۹۸,۸۴۶

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۵ هزار و ۱۸۹ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۱۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، پرتغال، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، شیلی، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։