فا

اجتماعی

جمعه, 06 خرداد 1401 13:35

مجموع مبتلایان کرونا در جهان از ۵۳۰ میلیون نفر گذشت

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۵۰۰ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۴۵۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۳۰ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۷۲۴ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۳۰۷ هزار و ۸۵۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۵۰۰ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۴۵۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۵.۵ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۸۵,۵۷۰,۷۵۵ ۱,۰۳۰,۷۷۵
۲ هند ۴۳,۱۴۷,۵۳۰ ۵۲۴,۵۳۹
۳ برزیل ۳۰,۸۸۰,۵۱۲ ۶۶۶,۲۴۸
۴ فرانسه ۲۹,۴۳۴,۶۰۵ ۱۴۸,۰۸۴
۵ آلمان ۲۶,۲۳۹,۶۴۱ ۱۳۹,۱۱۵
۶ انگلیس ۲۲,۲۷۶,۹۷۵ ۱۷۸,۳۱۳
۷ روسیه ۱۸,۳۱۰,۶۷۳ ۳۷۸,۷۰۰
۸ کره جنوبی ۱۸,۰۵۳,۲۸۷ ۲۴,۱۰۳
۹ ایتالیا ۱۷,۳۳۳,۲۹۹ ۱۶۶,۳۵۸
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۶۷,۰۷۷ ۹۸,۹۴۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۱ هزار و ۹۹ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۲۹۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۶ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، فیلیپین، شیلی، سوئیس، پرو، یونان و کره شمالی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։