فا

اجتماعی

سه شنبه, 10 خرداد 1401 10:36

کرونا در جهان؛ آمریکا، هند و برزیل همچنان رکورددار ابتلا و مرگ و میر

بنابر تازه ترین آمارها، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۳۲ میلیون و ۲۲ هزار و ۷۵۷ نفر رسیده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۳۲ میلیون و ۲۲ هزار و ۷۵۷ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۳۱۱ هزار و ۹۲۳ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۵۰۳ میلیون و ۷۳ هزار و ۴۲۲ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۵.۷ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۵,۷۳۰,۵۹۷ ۱,۰۳۱,۲۸۶
۲ هند ۴۳,۱۵۸,۵۸۲ ۵۲۴,۶۳۰
۳ برزیل ۳۰,۹۷۷,۶۶۱ ۶۶۶,۵۶۸
۴ فرانسه ۲۹,۴۸۴,۱۱۱ ۱۴۸,۲۵۱
۵ آلمان ۲۶,۳۱۰,۲۹۴ ۱۳۹,۰۶۹
۶ انگلیس ۲۲,۲۹۴,۵۲۴ ۱۷۸,۵۴۹
۷ روسیه ۱۸,۳۲۷,۸۳۷ ۳۷۹,۰۲۹
۸ کره جنوبی ۱۸,۱۰۳,۶۳۸ ۲۴,۱۷۶
۹ ایتالیا ۱۷,۳۹۶,۷۲۳ ۱۶۶,۶۳۱
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۷۱,۷۷۲ ۹۸,۹۶۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۱ هزار و ۸۰۲ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۱۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، شیلی، فیلیپین، سوئیس، پرو، کره شمالی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։