فا

اجتماعی

سه شنبه, 21 تیر 1401 11:29

خیزش متناوب گرد و خاک در کشور همسایه و ورود به جنوب غرب کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک در چهار استان همچنین ورود گرد و خاک از عراق به جنوب غرب کشور خبر داد.

«آلیک» - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک در چهار استان همچنین ورود گرد و خاک از عراق به جنوب غرب کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در مناطقی از هرمزگان، ارتفاعات جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب شرق فارس در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه (۲۲ تیر ماه) در غرب هرمزگان و جنوب شرق فارس رگبار پراکنده رخ می‌دهد. طی سه روز آینده در شمال غرب، غرب و سواحل شمالی کشور روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: در این مدت به سبب تشکیل متناوب گردوخاک روی عراق، در استان‌های مرزی واقع در غرب، جنوب غرب و جنوب کشور گاهی گردوغبار پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان شرق دریای عمان و تنگه هرمز مواج انتظار می‌رود.

وی افزود: پنجشنبه (۲۳ تیر ماه) در کل کشور جوی آرام و پایدار استقرار خواهد داشت. جمعه و شنبه (۲۴ و ۲۵ تیر ماه) ابرناکی گاهی همراه با وزش باد شدید و رگبار و رعد وبرق در جنوب شرق سیستان و بلوچستان انتظار می‌رود و شرق دریای عمان متلاطم خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: تا آخر هفته در نواحی از نوار شرقی و جنوب غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در سمنان و تهران، اصفهان و برخی مناطق مرکزی کشور وزش باد شدید و در بعضی ساعات خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۲ تیر ماه) صاف تا قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ و روز پنجشنبه (۲۳ تیر ماه) صاف و گاهی ظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ تیر ماه) اهواز با دمای ۴۷ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։