فا

اجتماعی

چهارشنبه, 22 تیر 1401 10:40

رگبار و رعد و برق در استان های جنوبی / خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در جنوب کشور، خیرش گرد و خاک در نقاط مختلف ایران همچنین انتقال توده گرد و خاک از عراق به غرب کشور خبر داد.

«آلیک» - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در جنوب کشور، خیرش گرد و خاک در نقاط مختلف ایران همچنین انتقال توده گرد و خاک از عراق به غرب کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز چهارشنبه (۲۲ تیر ماه) در بخش‌هایی از هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب وقوع رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پنج‌شنبه (۲۳تیر ماه) در غالب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است. جمعه (۲۴ تیر ماه) مجدد در جنوب شرق سیستان وبلوچستان و طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۵ و ۲۶ تیر ماه) در بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان و هرمزگان وقوع رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت گاهی همراه با خیزش گردوخاک و در مناطق مستعد تگرگ انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا طی پنج روز آینده در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز، جنوب و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید موقت و در برخی نواحی مستعد خیرش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین در سه روز آینده شکل‌گیری توده گرد وخاک در کشور عراق و انتقال آن به بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: امروز غرب خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است همچنین امروز و جمعه دریای خزر و طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۳ تیر ماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۲۴ تیر ماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای  ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۲۲ و ۲۳ تیر ماه) اهواز با دمای ۴۸ و۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل  با  دمای ۱۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։