فا

اجتماعی

شنبه, 12 شهریور 1401 11:52

کرونا در جهان؛ ثبت بیش از ۶.۵ میلیون فوتی تاکنون

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۵۸۵ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۹۲۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۹ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۴۰۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۰۱ هزار و ۶۳۱ بیمار کووید۱۹ نیز تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۶.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۴ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۶,۵۸۱,۰۰۲ ۱,۰۷۲,۶۷۳
۲ هند ۴۴,۴۴۹,۷۲۶ ۵۲۷,۹۶۵
۳ فرانسه ۳۴,۵۶۴,۲۴۶ ۱۵۴,۱۸۹
۴ برزیل ۳۴,۵۰۵,۳۵۱ ۶۸۴,۳۳۴
۵ آلمان ۳۲,۲۴۷,۸۲۸ ۱۴۷,۷۶۲
۶ انگلیس ۲۳,۵۲۱,۷۹۲ ۱۸۸,۲۴۲
۷ کره جنوبی ۲۳,۴۹۷,۰۴۸ ۲۷,۰۱۴
۸ ایتالیا ۲۱,۹۰۷,۴۱۳ ۱۷۵,۷۵۴
۹ روسیه ۱۹,۶۲۹,۶۸۲ ۳۸۴,۵۳۲
۱۰ ژاپن ۱۹,۲۲۸,۰۸۲ ۴۰,۵۴۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۳۱ هزار و ۳۹۲ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۹۱۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։