فا

اجتماعی

پنج شنبه, 31 شهریور 1401 11:56

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ شش میلیون و ۵۳۴ هزار و ۷۱۳ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تائید شده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۱۸ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۷۲۰ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۳۴ هزار و ۷۱۳ بیمار کووید-۱۹ نیز تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۷ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۷,۷۲۱,۷۱۹ ۱,۰۸۰,۳۵۶
۲ هند ۴۴,۵۵۳,۰۴۲ ۵۲۸,۴۲۹
۳ فرانسه ۳۵,۰۱۱,۶۶۹ ۱۵۴,۸۲۴
۴ برزیل ۳۴,۶۵۱,۷۴۲ ۶۸۵,۶۵۶
۵ آلمان ۳۲,۸۵۴,۲۸۶ ۱۴۹,۲۷۵
۶ کره جنوبی ۲۴,۵۳۵,۹۴۰ ۲۸,۰۰۹
۷ انگلیس ۲۳,۵۸۵,۳۰۵ ۱۸۹,۴۸۴
۸ ایتالیا ۲۲,۲۱۸,۸۴۶ ۱۷۶,۷۱۵
۹ ژاپن ۲۰,۸۴۰,۷۸۵ ۴۴,۰۷۱
۱۰ روسیه ۲۰,۵۸۸,۱۰۲ ۳۸۶,۳۴۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۵۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۳۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։