فا

اجتماعی

پنج شنبه, 07 مهر 1401 16:04

آخرین آمار کرونا در کشور: ۵ نفر براثر کرونا فوت کردند

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، پنج هموطن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۴۲۱ نفر رسید.
«آلیک» - مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، پنج هموطن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۴۲۱ نفر رسید.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز هفتم مهر ۱۴۰۱، براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۱۰۸ نفر در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور از ابتدای شیوع این همه گیری به ۷ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۳۲۰ نفر رسید.
تاکنون هفت میلیون و ۳۲۵ هزار و ۳۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۱۵۷ بیمار هم در بخش های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
تاکنون ۵۴ میلیون و ۹۵ هزار و ۵۵۶ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.
در حوزه واکسیناسیون نیز برپایه آمار وزارت بهداشت، تاکنون ۶۵ میلیون و ۸۴ هزار و ۹۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۹۴ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۱۲۸ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۳۱۷ دُز رسید.
در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։