فا

اجتماعی

پنج شنبه, 21 مهر 1401 11:45

پیش بینی وزش باد شدید در جنوب و جنوب غرب کشور / بارش باران در برخی مناطق

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا وضعیت جوی کشور طی روزهای آتی را تشریح کرد و گفت: امروز ( پنجشنبه ۲۱ مهر) در بعضی ساعات در جنوب و جنوب غرب کشور وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین نفوذ گرد و غبار به برخی از این مناطق دور از انتظار نیست.

«آلیک» - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا وضعیت جوی کشور طی روزهای آتی را تشریح کرد و گفت: امروز ( پنجشنبه ۲۱ مهر) در بعضی ساعات در جنوب و جنوب غرب کشور وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین نفوذ گرد و غبار به برخی از این مناطق دور از انتظار نیست.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور، گفت: امروز (پنجشنبه ۲۱ مهر) در گیلان و برخی مناطق اردبیل، مازندران، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین در دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس واقع در غرب و شمال غرب کشور نیز در بعضی ساعات افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.

وی افزود: فردا ( جمعه ۲۲ مهر) در اردبیل، گیلان، غرب مازندران، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، بارش خفیف و پراکنده رخ می‌دهد. روزهای شنبه و یکشنبه ( ۲۳ و ۲۴ مهر) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار برقرار است و در غرب گیلان و شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده انتظار می‌رود. روز دوشنبه (۲۵ مهر) نیز در برخی مناطق شامل غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

ضیائیان تاکید کرد: امروز ( پنجشنبه ۲۱ مهر) در بعضی ساعات در جنوب و جنوب غرب کشور وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین نفوذ گرد و غبار به برخی از این مناطق دور از انتظار نیست. شنبه و یکشنبه ( ۲۳ و ۲۴ مهر) در غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود. از سوی دیگر امروز دریای خزر و غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شوند.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۲ مهر) صاف تا کمی ابری و در بعد از ظهر وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۲۳ مهر) صاف همراه با غبار صبح‌گاهی در بعد از ظهر وزش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در پایان بیان کرد: طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ مهر) اهواز با دمای  ۳۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز و فردا(۲۱ و ۲۲ مهرماه) شهرکرد با دمای صفر درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور پیش‌بینی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։