فا

اجتماعی

سه شنبه, 15 آذر 1401 11:37

کرونا در جهان؛ هند، رکورددار ابتلا و مرگ و میر در آسیا

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۴۹ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۱۳۵ نفر رسیده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۵۰ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۳۱۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۴۷ هزار و ۹۵۰ بیمار کووید-۱۹ نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۹ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

در آسیا نیز از بین ۵۰ کشوری که در جدول ورداُمتر تحت عنوان کشور آسیایی دسته بندی شده‌اند، هند تاکنون دارای بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان در این قاره بوده است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۹۰۶,۱۱۱ ۱,۱۰۶,۹۹۰
۲ هند ۴۴,۶۷۴,۸۷۴ ۵۳۰,۶۳۳
۳ فرانسه ۳۸,۰۷۸,۵۶۵ ۱۵۹,۲۴۵
۴ آلمان ۳۶,۶۰۴,۶۴۸ ۱۵۸,۳۸۶
۵ برزیل ۳۵,۴۳۶,۰۳۱ ۶۹۰,۲۹۸
۶ کره جنوبی ۲۷,۴۰۸,۸۵۴ ۳۰,۷۹۳
۷ ژاپن ۲۵,۲۶۸,۰۷۳ ۵۰,۴۶۱
۸ ایتالیا ۲۴,۴۸۸,۰۸۰ ۱۸۱,۷۳۳
۹ انگلیس ۲۴,۰۲۴,۷۴۶ ۱۹۷,۲۵۳
۱۰ روسیه ۲۱,۶۲۳,۲۶۸ ۳۹۲,۲۸۳

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۹۲۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۴۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։