فا

اجتماعی

سه شنبه, 22 آذر 1401 13:23

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۵۴ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۸۰۴ نفر رسیده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۵۴ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۸۰۴ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۶۶۰ هزار و ۵۱۱ بیمار تایید شده و همچنین ۶۲۹ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۱۸ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۱.۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۸.۵ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۱,۳۶۹,۱۶۳ ۱,۱۰۹,۹۸۳
۲ هند ۴۴,۶۷۶,۲۴۶ ۵۳۰,۶۵۸
۳ فرانسه ۳۸,۵۱۵,۷۲۱ ۱۵۹,۸۷۰
۴ آلمان ۳۶,۸۱۲,۶۷۱ ۱۵۹,۱۷۷
۵ برزیل ۳۵,۶۵۹,۵۲۰ ۶۹۱,۰۲۱
۶ کره جنوبی ۲۷,۸۴۱,۰۰۱ ۳۱,۱۲۸
۷ ژاپن ۲۶,۳۰۹,۱۵۳ ۵۲,۰۴۳
۸ ایتالیا ۲۴,۷۰۹,۴۰۴ ۱۸۲,۴۱۹
۹ انگلیس ۲۴,۰۵۳,۵۷۶ ۱۹۷,۷۲۳
۱۰ روسیه ۲۱,۶۷۱,۵۲۸ ۳۹۲,۶۶۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۲۱۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։