فا

اجتماعی

سه شنبه, 22 آذر 1401 14:34

رئیس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران: صلح و امنیت جهانی نیاز جامعه بشری است

اسقف اعظم سرکیس داویدیان در دیدار رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها گفت: ما خواهان صلح و امنیت برای تمام بشریت هستیم و دعا می‌کنیم به هیچ عنوان ستیزه جویی ادامه پیدا نکند، چون به ضرر بشر و بر خلاف اهداف آفرینش نزد خداوند متعال است.

«آلیک» - اسقف اعظم سرکیس داویدیان در دیدار رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها گفت: ما خواهان صلح و امنیت برای تمام بشریت هستیم و دعا می‌کنیم به هیچ عنوان ستیزه جویی ادامه پیدا نکند، چون به ضرر بشر و بر خلاف اهداف آفرینش نزد خداوند متعال است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی اکبر ضیایی، رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و هیأت همراه ضمن بازدید از شورای خلیفه‌گری ارامنه کاتولیک ایران با عالیجناب اسقف اعظم سرکیس داویدیان، رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه کاتولیک ایران، دیدار و گفت‌وگو کرد.

ضیایی در سخنانی، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) گفت: همزیستی بین ادیان یک فرهنگ دیرینه در ایران است که قدمت آن ریشه در قرون گذشته دارد و ما در نظر داریم که این فرهنگ همزیستی را به مردم جهان معرفی کنیم.

رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها افزود: به منظور اشاعه فرهنگ مودت و دوستی و همچنین ضرورت امنیت، یکی از محورهای مهم اجلاس‌های گفت‌وگوی ادیان را موضوع «صلح و امنیت» در نظر گرفتیم و در گفت‌وگوهای دینی به این مقوله می‌پردازیم.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس رهبران ادیان سراسر جهان در سال آینده از اسقف اعظم سرکیس داویدیان و مرجعیت ارامنه کاتولیک جهان برای حضور در این اجلاس دعوت کرد.

سپس، هایده رمضان رستم آبادی، رئیس گروه مسیحیت کاتولیک و یهودیت مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها گفت: هیأتی به زودی از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عازم لبنان خواهد بود و دیدار با رهبر ارامنه کاتولیک جهان را نیز در برنامه‌های خود منظور داشته است که امیدواریم این دیدار انجام شود.

اسقف اعظم داویدیان در این دیدار، گفت: ما همیشه طرفدار امنیت و آرامش هستیم و برای برقراری صلح در همه جای دنیا دعا می‌کنیم.

وی افزود: عالیجناب پاپ فرانسیس نیز همیشه در خطابه‌های خود جنگ و خونریزی را محکوم و بر صلح، صفا و دوستی تأکید دارند و برای  تمامی مردم جهان دعا می‌کنند.

رئیس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران ابراز امیدواری کرد که ای کاش تمامی پول‌هایی که برای خرید سلاح صرف می‌شود، برای رفع فقر و گرسنگی در جهان از جمله در آفریقا و آسیا هزینه می‌شد.

وی ادامه داد: ما همواره خواهان صلح و امنیت برای تمام بشریت هستیم و دعا می‌کنیم به هیچ عنوان ستیزه جویی ادامه پیدا نکند، چون به ضرر بشر و بر خلاف اهداف آفرینش نزد خداوند متعال است.

اسقف اعظم داویدیان ضمن استقبال از این موضوع اظهار داشت: عالیجناب رافائل بیست و یکم در حال حاضر رهبری ارامنه کاتولیک جهان را برعهده دارد و در بیروت مستقر است و برای ملاقات هیأت ایرانی با ایشان هماهنگ می‌کنم.

وی اظهار داشت: برخی از ایرانیان مسیحی مقیم کشورهای دیگر نظیر آلمان به هنگام حضور خود در جمهوری اسلامی ایران و شرکت در مراسم‌های مذهبی کلیسای گریگور مقدس می‌گویند ما هنگامی که تصاویر این مراسم‌های مذهبی را به مرتبطین خود نشان می‌دهیم، علیرغم تبلیغات دروغین رسانه‌های غربی، موجبات تعجب آنها را از واقعیت‌های موجود ایران و تمام ایرانیان اعم از مسلمان و غیر مسلمان و تعامل مطلوب میان پیروان ادیان ایجاد می‌کنیم.

بنابر اعلام این خبر، علی اصغر عامری، معاون مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها و انسیه قنادزاده، مسئول گروه ادیان و آئین‌های شرقی و آواکیان این مرکز و اعضای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران نیز در این دیدار حضور داشتند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։