فا

اجتماعی

یکشنبه, 27 آذر 1401 13:12

کرونا در جهان؛ فرانسه و آلمان رکورد ابتلا در اروپا را شکستند

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ شش میلیون و ۶۷۱ هزار و ۲۶۸ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تائید شده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۵۷ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۵۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۷۱ هزار و ۲۶۸ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۱ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و پس از آن، آلمان بالاترین نرخ ابتلا را در اروپا دارد. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۱,۷۵۲,۴۷۴ ۱,۱۱۲,۹۶۵
۲ هند ۴۴,۶۷۷,۰۵۴ ۵۳۰,۶۷۲
۳ فرانسه ۳۸,۸۵۴,۴۲۸ ۱۶۰,۳۵۹
۴ آلمان ۳۶,۹۸۰,۸۸۲ ۱۵۹,۸۸۴
۵ برزیل ۳۵,۹۰۲,۴۲۵ ۶۹۱,۸۳۰
۶ کره جنوبی ۲۸,۱۸۸,۲۹۳ ۳۱,۳۹۵
۷ ژاپن ۲۶,۹۸۰,۲۳۶ ۵۳,۰۸۷
۸ ایتالیا ۲۴,۸۸۴,۰۳۴ ۱۸۳,۱۳۸
۹ انگلیس ۲۴,۰۸۹,۰۴۲ ۱۹۸,۲۷۱
۱۰ روسیه ۲۱,۷۰۸,۸۵۲ ۳۹۲,۹۴۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۸۹ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۶۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։