فا

اجتماعی

چهارشنبه, 14 دی 1401 14:23

دیدار قاضی زاده هاشمی و امیر دریادار سیاری با خانواده شهید گاگیک تومانیان

به مناسبت آغاز سال نو میلادی معاون هماهنگ کننده ارتش و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران با خانواده شهید تومانیان دیدار گفتگو کردند.

«آلیک» - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون هماهنگ کننده ارتش روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۳ دی ماه) به مناسبت آغاز سال نو میلادی و ولادت با سعادت حضرت عیسی مسیح (ع) با خانواده شهید ارمنی گاگیک تومانیان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش «ایثار»، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو میلادی یاد و خاطره این شهید سال‌های دفاع مقدس را گرامی داشت.

معاون رئیس جمهور در این دیدار ضمن احوال‌پرسی از مادر شهید گفت: حضور مادران شهدا باعث خیر و برکت است. خدا را شکر می‌کنیم که به ما لیاقت و توانایی خدمت به خانواده‌های معظم شهدا را داده است تا خدمتگزار شما باشیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خدا مادران شهدا را دوست دارد و دعای خیر شما باعث کارگشایی می‌شود زیرا عزیزترین داشته خود را فدای کشور کردید، برای همین دعای خیر مادران شهدا زود مستجاب می‌شود.

امیردریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی، آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور، امیر سرتیپ دوم فولادی رئیس حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش عباس زارع‌نژاد مدیر کل حوزه ریاست و اصحاب کریمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در این دیدار به همراه معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور داشتند.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار با اهدای لوح تقدیر از خانواده معظم شهید گاگیک تومانیان تجلیل کرد.

شهید گاگیک تومانیان از شهدای ارتش در سال‌های دفاع مقدس شهریور ماه، سال ۱۳۴۰ هجری شمسی متولد شد و در ۵ مرداد ۱۳۶۶ در منطقه مریوان به شهادت رسید.

شهرداری تهران به پاس رشادت و ایثارگری این شهید عزیز، میدانی در تهران (میدان شعاع) را به نام شهید گاگیک تومانیان نام گذاری کرد. در سال ۱۳۹۶ هجری شمسی طی مراسمی از مجسمه شهید گاگیک تومانیان در این میدان، توسط مادر شهید و معاون شهردار تهران، با حضور جمعی از مسئولان دولتی، رونمایی شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։