فا

اجتماعی

سه شنبه, 20 دی 1401 13:53

کرونا در جهان؛ آمریکا تنها کشور با «آمارِ میلیونیِ ابتلا و مرگ»

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ شش میلیون و ۷۱۶ هزار و ۵۴۶ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تائید شده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۹ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۶۱۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۱۶ هزار و ۵۴۶ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۵۰۴ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۸ هزار و ۲۲۰ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۳۶ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا نیز با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۱۲۳,۶۱۷ ۱,۱۲۱,۲۹۸
۲ هند ۴۴,۶۸۱,۳۵۵ ۵۳۰,۷۲۲
۳ فرانسه ۳۹,۴۰۹,۴۲۹ ۱۶۲,۹۹۰
۴ آلمان ۳۷,۵۴۰,۰۷۲ ۱۶۲,۹۷۵
۵ برزیل ۳۶,۵۱۵,۷۵۸ ۶۹۴,۹۴۹
۶ ژاپن ۳۰,۶۴۷,۸۵۹ ۶۰,۴۱۱
۷ کره جنوبی ۲۹,۵۹۹,۷۴۷ ۳۲,۶۶۹
۸ ایتالیا ۲۵,۲۷۹,۶۸۲ ۱۸۵,۴۱۷
۹ انگلیس ۲۴,۲۱۰,۱۳۱ ۲۰۱,۰۲۸
۱۰ روسیه ۲۱,۸۳۲,۷۶۸ ۳۹۴,۱۶۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۱۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։