فا

اجتماعی

یکشنبه, 02 بهمن 1401 15:16

آمار جهانی کرونا؛ آمریکا، برزیل و هند، پیشتاز مرگ های کرونایی در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۶۴۴ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۷۱۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۳ میلیون و ۲۸۰ هزار و ۱۱۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۴۵ هزار و ۹۴۴ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۷۹۶ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۰ هزار و ۹۳ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۹۸ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. همچنین دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده، بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ آمریکا ۱۰۳,۸۲۹,۹۴۳ ۱,۱۲۸,۵۲۱
۲ هند ۴۴,۶۸۱,۹۲۱ ۵۳۰,۷۳۳
۳ فرانسه ۳۹,۴۸۱,۰۷۲ ۱۶۳,۷۵۲
۴ آلمان ۳۷,۶۶۸,۳۸۴ ۱۶۴,۷۰۳
۵ برزیل ۳۶,۷۳۳,۰۱۶ ۶۹۶,۳۱۶
۶ ژاپن ۳۲,۰۴۵,۳۲۸ ۶۵,۳۶۹
۷ کره جنوبی ۲۹,۹۹۹,۵۲۹ ۳۳,۲۰۹
۸ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ ۱۸۶,۴۸۸
۹ انگلیس ۲۴,۲۵۹,۲۴۰ ۲۰۳,۲۲۹
۱۰ روسیه ۲۱,۸۹۴,۱۵۷ ۳۹۴,۶۹۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۲۷۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۳۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։