فا

اجتماعی

دوشنبه, 17 بهمن 1401 13:11

بارش برف و باران در بیشتر استان ها / کاهش دما تا ۸ درجه در غالب نقاط کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و کاهش دما تا ۸ درجه سانتیگراد در غالب نقاط کشور خبر داد.

«آلیک» - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و کاهش دما تا ۸ درجه سانتیگراد در غالب نقاط کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: دوشنبه (۱۷ بهمن) در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب جنوب، غرب، برخی نقاط استان‌های فارس و بوشهر  استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و سه‌شنبه (۱۸ بهمن) علاوه بر این مناطق در خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، کرمان و یزد بارش برف و باران و در استان‌های جنوبی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۹ و ۲۰ بهمن) گستره بارش‌ها علاوه بر این مناطق، استان‌های ساحلی خزر را نیز در بر می‌گیرد. جمعه (۲۱ بهمن) نیز در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش خواهیم داشت.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا دوشنبه و سه‌شنبه افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور و از چهارشنبه تا جمعه کاهش محسوس ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در غالب مناطق کشور خواهیم داشت. 

ضیاییان در ادامه گفت در سه روز آینده وزش باد در اغلب مناطق کشور قابل ملاحظه است و خلیج فارس در سه روز آینده و دریای خزر چهارشنبه و پنجشنبه مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۸ بهمن) نیمه‌ابری تا ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش باران و در شب وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و روز  چهارشنبه (۱۹ بهمن) نیمه‌ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید، اواخر وقت ابری، گاهی بارش پراکنده برف با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ بهمن) بندرعباس با دمای ۲۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۱۲-  و ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։