فا

اجتماعی

چهارشنبه, 26 بهمن 1401 12:17

سازمان جهانی بهداشت: زلزله ترکیه و سوریه بدترین فاجعه طبیعی قرن اخیر اروپا است

سازمان جهانی بهداشت وقوع زلزله مهیبی که طی روزهای گذشته  ترکیه و سوریه را لرزاند را وخیم ترین فاجعه طبیعی طی یک قرن گذشته در ناحیه اروپایی عنوان کرد.

«آلیک» - سازمان جهانی بهداشت (WHO) وقوع زلزله مهیبی که طی روزهای گذشته  ترکیه و سوریه را لرزاند را وخیم ترین فاجعه طبیعی طی یک قرن گذشته در ناحیه اروپایی عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، تارنمای نشریه آمریکایی «پولیتیکو» (politico) با انتشار این خبر نوشت: هانس کلوگه (Hans Kluge)، مدیر منطقه‌ اروپایی سازمان جهانی بهداشت در این باره گفت که زمین‌لرزه‌های قدرتمندی که طی بیش از یک هفته گذشته مرکز ترکیه و شمال غرب سوریه را لرزاند، بدترین فاجعه طبیعی در منطقه «اروپایی سازمان جهانی بهداشت» در یک قرن اخیر بوده است.

بنابراین گزارش کلوگه افزود: ما هنوز درحال بررسی شدت و بزرگی این زلزله هستیم و خسارت و هزینه ناشی از این زمین لرزه هنوز به درستی مشخص نشده است.

منطقه اروپایی سازمان جهانی بهداشت شامل ۵۳ کشور اروپایی و آسیای مرکزی بوده که در این میان ترکیه و سوریه را نیز شامل می شود.

این گزارش حاکی است سازمان جهانی بهداشت درخواست ۴۳ میلیون دلار برای کمک به زلزله زدگان این زمین لرزه ارائه کرده که انتظار می رود با توجه به شدت خسارات وارده شده، این رقم افزایش یابد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։