فا

اجتماعی

جمعه, 05 اسفند 1401 14:31

آمار جهانی ابتلا به کرونا؛ آمریکا، هند و فرانسه، ۳ رکورددار در ۳ قاره

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۶۵۲ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۸۳۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۹ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۱۵۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۹۶ هزار و ۱۸۸ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، در حال حاضر سه کشور آمریکا، هند و فرانسه در صدر آمار جهانی مبتلایان کرونا قرار گرفته‌ و به لحاظ نرخ ابتلا، سه جایگاه نخست این جدول را اشغال کرده‌اند.

همچنین طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۱۰۴ نفر را گرفته و ۱۲۹ هزار و ۴۹۲ ابتلای جدید نیز در همین بازه زمانی به ثبت رسیده است. بعلاوه آلمان در ۲۴ ساعت اخیر بیشترین تعداد مبتلایان جدید و برزیل نیز بیشترین تعداد فوتی‌های جدید را گزارش کرده است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند، امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ آمریکا ۱۰۵,۱۶۱,۰۲۳ ۱,۱۴۴,۳۶۸
۲ هند ۴۴,۶۸۵,۶۱۹ ۵۳۰,۷۶۴
۳ فرانسه ۳۹,۶۰۵,۰۳۷ ۱۶۴,۸۴۸
۴ آلمان ۳۸,۰۹۰,۰۸۹ ۱۶۷,۷۲۳
۵ برزیل ۳۷,۰۰۸,۹۴۴ ۶۹۸,۸۳۴
۶ ژاپن ۳۳,۱۵۱,۲۰۹ ۷۲,۰۵۱
۷ کره جنوبی ۳۰,۴۷۹,۷۵۳ ۳۳,۹۲۹
۸ ایتالیا ۲۵,۵۴۷,۴۱۴ ۱۸۷,۸۵۰
۹ انگلیس ۲۴,۳۴۱,۶۱۵ ۲۰۶,۲۴۶
۱۰ روسیه ۲۲,۲۱۸,۶۶۳ ۳۹۵,۹۳۸

بنابر این آمار همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۷ هزار و ۴۷۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۸۲۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։