فا

اجتماعی

دوشنبه, 08 اسفند 1401 13:39

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و وزش باد در برخی استان‌ها و بارش برف در ارتفاعات همچنین افزایش آلودگی هوا در تهران و کرج خبر داد.

«آلیک» - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و وزش باد در برخی استان‌ها و بارش برف در ارتفاعات همچنین افزایش آلودگی هوا در تهران و کرج خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۸ اسفند) در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد، جنوب اصفهان، شرق خوزستان، کهگیلویه وبویر احمد، مناطق جنوبی چهار محال و بختیاری و خراسان جنوبی ابرناکی، بارش باران، گاهی وزش باد و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در ارتفاعات بارش برف، در مناطق مستعد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و تگرگ و در جزایر شمال خلیج فارس، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه‌شنبه (۹ اسفند) بارش در جنوب اصفهان، شمال فارس، جنوب یزد، کرمان، خراسان جنوبی و نیمه‌ شمالی سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: چهارشنبه (۱۰ اسفند) در مناطقی از کرمان و سیستان و بلوچستان بارش و وزش باد رخ می‌دهد و این موج بعد از ظهر از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

ضیاییان گفت: پنجشنبه (۱۱ اسفند) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود. جمعه (۱۲ اسفند) در استان‌های آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و غرب کردستان ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: در ساعات اولیه سه روز آینده در شهرهای تهران و کرج افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود. 

به گفته ضیاییان طی دو روز آینده در جنوب و جنوب شرق کشور کاهش موقتی دما رخ می دهد و تا روز جمعه روند افزایش دما در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۹ اسفند) صاف همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد ملایم و در شب غبار محلی با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۷ سانتیگراد و روز  چهارشنبه (۱۰ اسفند) صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی در شب افزایش ابر و غبار محلی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز (۸ اسفند) و فردا ( ۹ اسفند)  بندرعباس با دمای ۳۱ و ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։