فا

اجتماعی

چهارشنبه, 10 اسفند 1401 13:31

آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۱۱۹ هزار ابتلای جدید در شبانه‌ روز گذشته

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۹ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۶۵۲ نفر رسیده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۹ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۶۵۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۰۰ هزار و ۳۳۵ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۶۰۰ نفر را گرفته و ۱۱۹ هزار و ۹۱۴ ابتلای جدید نیز در همین بازه زمانی به ثبت رسیده است.

بعلاوه آلمان در ۲۴ ساعت اخیر بیشترین تعداد فوتی‌های جدید را گزارش کرده است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند، امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۵,۲۸۵,۳۴۷ ۱,۱۴۵,۶۶۱
۲ هند ۴۴,۶۸۶,۶۱۱ ۵۳۰,۷۷۲
۳ فرانسه ۳۹,۶۲۲,۲۳۱ ۱۶۴,۹۶۳
۴ آلمان ۳۸,۱۶۸,۹۰۸ ۱۶۸,۰۸۶
۵ برزیل ۳۷,۰۵۲,۹۳۶ ۶۹۹,۰۸۷
۶ ژاپن ۳۳,۲۰۵,۰۸۸ ۷۲,۳۸۷
۷ کره جنوبی ۳۰,۵۲۶,۰۱۲ ۳۳,۹۸۸
۸ ایتالیا ۲۵,۵۷۶,۸۵۲ ۱۸۸,۰۹۴
۹ انگلیس ۲۴,۳۴۱,۶۱۵ ۲۰۶,۲۴۶
۱۰ روسیه ۲۲,۲۷۲,۴۷۰ ۳۹۶,۱۰۰

بنابر این آمار همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۷ هزار و ۹۰۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۸۴۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։