فا

اجتماعی

شنبه, 27 اسفند 1401 14:17

آمار جهانی کرونا؛ آمریکا همچنان در صدر جدول ابتلا و مرگ

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۶۵۵ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۸۸۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در دنیا تاکنون به ۶۸۲ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۵۶۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۱۸ هزار و ۷۴۹ بیمار نیز تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا (ویروس عامل کووید-۱۹) در جهان جان ۴۸۵ بیمار را گرفته و ۸۰ هزار و ۴۶۲ ابتلای جدید نیز در همین بازه زمانی ثبت شده است.

آمریکا با ثبت ۹۳ فوتی، بیشترین تعداد مرگ‌های روزانه کرونایی و روسیه نیز با ثبت بیش از ۱۲ هزار ابتلای جدید، بالاترین رقم مبتلایان روزانه را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند، امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ آمریکا ۱۰۵,۸۲۰,۳۹۰ ۱,۱۵۱,۲۵۳
۲ هند ۴۴,۶۹۴,۳۴۹ ۵۳۰,۷۹۹
۳ فرانسه ۳۹,۶۹۰,۶۱۰ ۱۶۵,۳۱۴
۴ آلمان ۳۸,۲۹۷,۰۳۷ ۱۶۹,۶۶۱
۵ برزیل ۳۷,۱۴۵,۵۱۴ ۶۹۹,۶۳۴
۶ ژاپن ۳۳,۳۶۱,۲۹۹ ۷۳,۴۳۹
۷ کره جنوبی ۳۰,۶۹۰,۲۲۳ ۳۴,۱۵۹
۸ ایتالیا ۲۵,۶۵۱,۲۰۵ ۱۸۸,۷۵۰
۹ انگلیس ۲۴,۴۲۳,۳۹۶ ۲۰۸,۴۵۸
۱۰ روسیه ۲۲,۴۸۰,۸۵۷ ۳۹۶,۷۶۹

بنابراین آمار همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۲۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۹۹۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։