فا

اجتماعی

دوشنبه, 29 اسفند 1401 11:50

هوای «قابل قبول» تهران در آخرین روز سال

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، با توجه به کاهش تردد خودروها از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

«آلیک» - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، با توجه به کاهش تردد خودروها از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، با توجه به کاهش تردد خودروها از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. با افزایش نسبی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد و تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

روز سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۱، ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر و احتمال بارش تا صبح فردا سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق مورد انتظار خواهد بود. شرایط ناپایدار جوی و بارندگی در طول روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. شایان ذکر است باتوجه به وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه‌شنبه همراه با تداوم بارش، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول و پاک در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۶۲ و در شرایط قابل قبول قرار دارد. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۵ بوده و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

اخبار مرتبط

 • هوای تهران در شرایط «قابل قبول»
  هوای تهران در شرایط «قابل قبول»

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۳ خردادماه) در شرایط قابل قبول قرار دارد.

 • کیفیت هوای تهران در شرایط «قابل قبول»
  کیفیت هوای تهران در شرایط «قابل قبول»

  میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» کیفیت هوای تهران، هم اکنون روی عدد ۸۴ است و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

 • هوای تهران؛ قابل قبول
  هوای تهران؛ قابل قبول

  میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» کیفیت هوای تهران، هم اکنون روی عدد ۷۹ است و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

 • کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول / خیزش گرد و خاک طی بعدازظهر امروز
  کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول / خیزش گرد و خاک طی بعدازظهر امروز

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۱۰ خرداد) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد هرچند وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر می‌تواند سبب گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد شود.

 • کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز
  کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران صبح امروز (۹ خرداد ماه) برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود و وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات می‌تواند سبب گسیل گردوخاک در برخی مناطق مستعد شود.

 • هوای تهران برای گروه های حساس «ناسالم» شد
  هوای تهران برای گروه های حساس «ناسالم» شد

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۸ خرداد) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։