فا

اجتماعی

جمعه, 04 فروردين 1402 10:26

زلزله خوی را لرزاند

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵/۶ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهر خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند.

«آلیک» - زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵/۶ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهر خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند.

به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به دانشگاه تهران، زمان وقوع زلزله را ساعت ۶:۴۶:۵۴ ثانیه صبح امروز جمعه چهارم فروردین در منطقه یزدگان خوی اعلام کرد.

این زمین لرزه در ۱۹ کیلومتری خوی، ۲۴ کیلومتری سلماس و ۲۹ کیلومتری تازه شهر، آذربایجان غربی در عمق هشت کیلومتری سطح زمین به وقوع پیوست.

این زمین لرزه در مناطقی از استان آذربایجان غربی از جمله شهر ارومیه نیز احساس شد.

 

فرماندار خوی: خسارت‌ زلزله کم و جزیی بوده است

فرماندار خوی با اشاره به گزارش‌های اولیه دریافتی از ارزیابان زمین لرزه بامداد جمعه این شهرستان گفت: خسارت‌های این زلزله در بررسی‌های اولیه بسیار کم و جزیی بوده است.

به گزارش ایرنا، ذبیح الله کاظمی روز جمعه افزود: بلافاصله بعد از وقوع زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در حوالی بخش مرکزی خوی، تیم‌های ارزیاب و همچنین دهیاران و بخشداران به محل اعزام شدند.

وی اضافه کرد: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که برخی از دیوارهای حیاط منازل دچار فرو ریختگی شده و برخی دیوار خانه‌ها نیز ترک برداشته است.

کاظمی ادامه داد: همچنین برق ۲ روستا و آب یک روستا قطع شده بود که کارشناسان شرکت‌های خدمات رسان در حال وصل آن هستند.

فرماندار خوی اظهار کرد: یک مورد هم‌ ریزش جزیی بخشی از کوه در یک راه ارتباطی گزارش شده که تیم‌های راهداری در حال رفع مشکل و پاکسازی هستند.

کاظمی یادآور شد: تیم‌های ارزیاب هلال احمر و دیگر دستگاه‌های خدمات رسان در حال تکمیل بررسی‌ها هستند ولی پیش بینی ها از خسارت کم‌ حکایت دارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։