فا

اجتماعی

یکشنبه, 06 فروردين 1402 14:00

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ شش میلیون و ۸۲۶ هزار و ۶۱۳ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تائید شده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در دنیا تاکنون به ۶۸۳ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۲۲۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۲۶ هزار و ۶۱۳ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا (ویروس عامل کووید-۱۹) در جهان جان ۲۸۴ بیمار را گرفته و ۶۷ هزار و ۱۹۴ ابتلای جدید نیز در همین بازه زمانی ثبت شده است.

مکزیک با ثبت ۸۱ فوتی، بیشترین تعداد مرگ‌های روزانه کرونایی و روسیه نیز با ثبت بیش از ۱۲ هزار ابتلای جدید، بالاترین رقم مبتلایان روزانه را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند، امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۶,۰۹۰,۱۶۸ ۱,۱۵۳,۵۸۷
۲ هند ۴۴,۷۰۴,۱۴۷ ۵۳۰,۸۳۱
۳ فرانسه ۳۹,۷۵۲,۵۵۳ ۱۶۵,۴۶۹
۴ آلمان ۳۸,۳۳۰,۹۴۱ ۱۷۰,۳۳۱
۵ برزیل ۳۷,۲۰۴,۶۷۷ ۶۹۹,۹۱۷
۶ ژاپن ۳۳,۴۱۵,۴۶۱ ۷۳,۷۲۵
۷ کره جنوبی ۳۰,۷۵۹,۸۹۵ ۳۴,۲۱۷
۸ ایتالیا ۲۵,۶۷۳,۴۴۲ ۱۸۸,۹۳۳
۹ انگلیس ۲۴,۴۴۸,۷۲۹ ۲۰۹,۳۹۶
۱۰ روسیه ۲۲,۵۷۵,۲۷۰ ۳۹۷,۰۴۶

بنا بر این آمار همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۸۰ هزار و ۸۵۸ مورد ابتلا و ۱۴۵ هزار و ۹۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։