فا

اجتماعی

دوشنبه, 07 فروردين 1402 10:54

هوای تهران پاک است

در حال حاضر کیفیت هوای پایتخت امروز دوشنبه ۷ فروردین با میانگین ۳۱ در شرایط پاک قرار دارد.

«آلیک» - در حال حاضر کیفیت هوای پایتخت امروز دوشنبه ۷ فروردین با میانگین ۳۱ در شرایط پاک قرار دارد.

به گزارش ایسنا، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با توجه به حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا صبح امروز دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

با افزایش تندی باد و احتمال بارش پراکنده در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد و تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت‌.

کاهش نسبی تندی باد تا صبح فردا سه‌شنبه ۸ فروردین هم‌زمان با افزایش تردد خودروها سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد مورد انتظار خواهد بود.

شرایط ناپایدار جوی و احتمال رگبار پراکنده همراه با وزش باد مؤثر در طول روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. شایان ذکر است این شرایط جوی تا ساعات پایانی سه‌شنبه ادامه خواهد داشت و کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، میانگین کیفیت هوای تهران هم اکنون با آلاینده شاخص ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون ۳۱ و کیفیت هوا در وضعیت پاک قرار دارد.

میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با آلاینده شاخص ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون، ۵۷ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول قرار داشت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։