فا

اجتماعی

سه شنبه, 17 مرداد 1396 12:07

امنیت پسوردهای خود را آزمایش کنید

اگر می خواهید بدانید که پسورد انتخابی شما قبلا هک شده است یا خیر این مطلب را مطالعه کنید و برای تست پسورد خود و ورود به این وب سایت اینجا کلیک کنید.

«آلیک» - اگر می خواهید بدانید که پسورد انتخابی شما قبلا هک شده است یا خیر این مطلب را مطالعه کنید.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ این روزها اینترنت و شبکه های اجتماعی‌، به نوعی جزئی از زندگی ما شده اند و به همین ترتیب همه کاربران آن نیز به پسورد نیازمندند؛ پسوردهایی که اطلاعات ما را از دست سوء استفاده گران محفوظ نگه می دارد.

یکی از مواردی که بسیاری از کابران در آن عضویت دارند، سرویس های ایمیل است. هکرها به وسیله حفره های امنیتی موجود در این سرویس ها به اطلاعات و پسوردهای کاربران دسترسی پیدا می کنند. البته یکی از دلایل دسترسی آسان هکرها به پسورد، استفاده از کلمه عبورهای آسان مانند "123456" است.

بنابراین برای بالا بردن امنیت حساب های کاربری خود باید از کلمه عبورهای سخت‌تر که در آن از حروف، اعداد و نشانه های نوشتار مانند "/*-+.!@" به کار برده می شود، استفاده کنیم.

بسیاری از پسوردهایی که ما در شبکه های اجتماعی و یا سرویس های متعدد اینترنت مانند ایمیل از آن ها استفاده می کنیم، یکبار به وسیله هکرهای هک شده و به آن ها دسترسی پیدا کرده اند. یکی از متخصصان امنیتی، وب سایتی طراحی کرده که در آن می‌توانید بفهمید پسورد انتخابی شما قبلا توسط هکرها هک شده یا خیر. طبق گفته این وب سایت، تا به امروز بیش از 320 میلیون پسور هک شده است. شما می توانید پسورد انتخابی خود را وارد این سایت کنید تا با مقایسه ای که بین کلمه عبور شما با پسورد های هک شده انجام میدهد، به شما بگوید که آن نیز قابل هک  است یا خیر.

اگرچه که کاربران برای جلوگیری از هک نشدن کاری از دست‌شان بر نمیاید اما با انتخاب کلمه عبور مناسب می توانید امنیت حساب کاربری خود را بالا ببرید و احتمال هک شدن را کاهش دهید.

تروی هانت، سازنده این وب سایت می گوید به دلایل امنیتی، از رمز عبورهایی که هم اکنون در بسیاری از سرویس‌ها به کار گرفته‌اید، در سایت وارد نکنید و تنها از آن برای انتخاب رمز عبورهای آینده خود استفاده کنید.

برای تست پسورد خود و ورود به این وب سایت اینجا کلیک کنید.

در صورتی که پیام سبز رنگ "Good news — no pwnage found" ظاهر شود بدین معناست که پسورد انتخابی شما از امنیت بالایی برخوردار است و در صورتی که پیام قرمز رنگ "Oh no — pwned!"  ظاهر شود بدین معناست که این پسورد یک بار قبلا هک شده و یا بسیار مشابه با کلمه عبور های هک شده است و باید آن را تغییر دهید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։