فا

اجتماعی

سه شنبه, 31 مرداد 1396 10:21

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان: تفسیر غلط از متون مقدس همزیستی را به خطر می‌اندازد

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران، گفت: سوءتفاهم، برداشت ناصحیح و تفسیر غلط از متون مقدس، همزیستی مسالمت ‌آمیز بین پیروان ادیان الهی را به خطر می‌اندازد.

«آلیک» - خلیفه ارامنه تهران، گفت: سوءتفاهم، برداشت ناصحیح و تفسیر غلط از متون مقدس، همزیستی مسالمت ‌آمیز بین پیروان ادیان الهی را به خطر می‌اندازد.

به گزارش اداره ‌کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران در سخنرانی خود در آیین افتتاحیه نهمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و شورای جهانی کلیساها، گفت: امروز در دنیا شاهد وقوع جنگ‌های بدی هستیم و هر روزه، حملات تروریستی در حال انجام است. همه ما که امروز در اینجا گردهم آمده‌ایم، نسبت به جنگ و خشونت و اتفاقات اطرافمان آگاه هستیم.

وی افزود: ما در دنیایی زندگی می‌ کنیم که کشورها، دولتمردان، سیاستمداران، سازمان‌های ملی و بین‌المللی و منطقه‌ای همه در حال برگزاری گفت‌وگوها و سمینارهای تخصصی برای مقابله با خشونت و جنگ هستند.

خلیفه ارامنه تهران در ادامه گفت‌وگو را راهی برای همزیستی و فهم متقابل دانست و گفت: اشخاص مختلف از مذاهب و نژادهای گوناگون با هم گفت‌وگو می‌کنند تا به یک فهم مشترک و متقابل برسند.

وی همچنین با اظهار اینکه با نگاه به تاریخ حوادثی را می‌بینیم که پیشینه خوب و بدی داشتند و افرادی بودند که تفسیر غلطی از متون مقدس داشتند، بهترین راه برای زندگی مسالمت‌آمیز را فهم و درک متقابل از یکدیگر مطرح کرد و گفت: با ایجاد گفت‌وگو و فهم و درک متقابل از یکدیگر، صلح و عدالت در جامعه تسری می‌بخشد و فرهنگ احترام متقابل در جامعه نهادینه خواهد شد.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در پایان تأکید کرد: سوءتفاهم، برداشت ناصحیح و تفسیر غلط از متون مقدس، همزیستی مسالمت ‌آمیز بین پیروان ادیان الهی را به خطر می‌اندازد.

بنا بر اعلام این خبر، نهمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و شورای جهانی کلیسا، پیش از ظهر روز گذشته (دوشنبه 30 مرداد)، در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

این دور از گفت‌وگوها به همت مرکز بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با عنوان «نقش تفسیری متون مقدس برای ایجاد جهان عاری از خشونت» طی روزهای 30 و 31 مرداد با حضور اندیشمندان مسلمان و مسیحی از ایران و کشورهای عضو شورای جهانی کلیساها برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։