فا

اجتماعی

سه شنبه, 24 مهر 1397 11:30

آبرامیان: مجازات جایگزین حبس راهکاری برای کنترل موج گسترده مشکلات روانی، فرهنگی، معیشتی

ژرژیک آبرامیان گفت: وجود مسائل مختلف تربیتی، اعتقادی، فرهنگی و معضلاتی که به صورت مخفی در اثر زندانی شدن یک سرپرست خانواده به خانواده تحمیل می‌شد باعث شده مسئولین قضایی بخشی از مجازات‌ها را تعدیل کنند.

«آلیک» - عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: وجود مسائل مختلف تربیتی، اعتقادی، فرهنگی و معضلاتی که به صورت مخفی در اثر زندانی شدن یک سرپرست خانواده به خانواده تحمیل می‌شد باعث شده مسئولین قضایی بخشی از مجازات‌ها را تعدیل کنند.

ژرژیک آبرامیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه استفاده از مجازات جایگزین حبس گفت: عواملی مختلفی باعث شد تا مجازات جایگزین حبس مطرح شود. با تمام سعی و کوشش‌های اجام شده در این خصوص که زندان‌ها مرکزی برای بازپروری باشد اما نتیجه ایدآل و مطلوب حاصل نشد.

 

زندان‌ها با محدودیت ظرفیت مواجه‌اند

نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران اظهار داشت: زندانی کردن مجرمین و متخلفین نمی‌توانست هدف غائی باشد از طرفی با محدودیت‌هایی که در فضای زندان‌ها وجود دارد وضعیت نامناسبی را به وجود می‌آورد. بنابر وجود مسائل مختلف تربیتی، اعتقادی، فرهنگی و معضلاتی که به صورت مخفی در اثر زندانی شدن یک سرپرست خانواده به خانواده تحمیل می‌شد باعث شد مسئولین قضایی بخشی از مجازات‌ها را تعدیل کنند و به مجازات‌هایی تبدیل کنند که در دنیا نیز تجربه شده و نتیجه بهتری داده است.

آبراهامیان با اشاره به تاثیر مجازات جایگزین حبس بر کاهش بازگشت مجرمین و متخلفین به زندان، اظهار کشد: بررسی و ارزیابی تاثیر این اقدامات نیازمند آمار و اطلاعات دقیق است تا ببینیم از چه نقطه‌ای به چه نقطه‌ای رسیده‌ایم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։