فا

اجتماعی

پنج شنبه, 16 بهمن 1393 12:35

آغاز جشن های خجسته سالروز پیروزی انقلاب با طنین ناقوس کلیساها

جشن های 36-امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با ناقوس کلیساها و همچنین به صدا درآمدن زنگ های مدارس ارمنیان ایران آغاز گشت. جامعه ارمنیان ایران با برگزاری مراسم و برنامه های ویژه، در کنار دیگر آحاد جامعه بزرگ ایران، 36-امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می دارد.
به همین مناسبت هیئتی متشکل از نمایندگان و مسئولین کلیه جوامع اقلیت های دینی ایران، به همراهی فرماندهان بلند پایه نظامی در مرقد بنیان گزار انقلاب حضور یافته و با نثار گل یاد و خاطر رهبر فقید انقلاب را گرامی داشتند.

آلیک، گروه سیاسی- جشن های 36-امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با ناقوس کلیساها و همچنین به صدا درآمدن زنگ های مدارس ارمنیان ایران آغاز گشت. جامعه ارمنیان ایران با برگزاری مراسم و برنامه های ویژه، در کنار دیگر آحاد جامعه بزرگ ایران، 36-امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می دارد.
به همین مناسبت هیئتی متشکل از نمایندگان و مسئولین کلیه جوامع اقلیت های دینی ایران، به همراهی فرماندهان بلند پایه نظامی در مرقد بنیان گزار انقلاب حضور یافته و با نثار گل یاد و خاطر رهبر فقید انقلاب را گرامی داشتند.
در این مراسم که با سخنرانی ابوترابی فرد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه یافت به افکار و اهداف امام راحل پرداخته شد.
ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنانش، به مذاکرات ایران و گروه موسوم به «شش» اشاره کرده و خاطر نشان کرد: امروز دشمنان با بسیج کلیه امکانات و توانائی هایشان در مقابل ایران صفحه آرایی کرده اند که این خود نشان دهنده توان برقرراری امنیت و قدرت مستحکم ایران در منطقه می باشد.
وی در ادامه افزود: حتی روبرت منندز، سناتور آمریکایی طی سخنانی اعتراف به ضعف آمریکا در گفتگوهای موسوم به ژنو در مقابل طرف ایرانی خود کرده و ایران را در مقابل شش کشور قدرتمند جهان استوارتر دیده است.
ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت حرکت در مسیر تبدیل شدن ایران به قدرت اقتصادی در منطقه تاکید داشت و افزود: باید همه توان خود را صرف بهبود وضعیت اقتصادی مملکت کرده تا از این طریق به وضعیت مطلوب در منطقه برسیم.
خاطر نشان می کند که در این مراسم کشیش ها و روحانیونی از کلیساهای ارمنیان، نمایندگی از شورای خلیفه گری و شورای ارمنیان تهران، مسئولین مراکز و انجمن های فرهنگی- ورزشی ارمنیان و تنی چند از خانواده های شهدای ارمنی حضور داشتند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։