فا

اجتماعی

یکشنبه, 18 فروردين 1398 09:50

ارسال کمک‌های انسان ‌دوستانه روسیه و ارمنستان به مناطق سیل‌زده ایران

وزارت امور خارجه روسیه ضمن ابراز همدردی با ملت ایران، از ارسال مشترک کمک‌های انسان‌دوستانه از سوی وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه و ارمنستان برای مردم آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده کشورمان خبر داد.

«آلیک» - وزارت امور خارجه روسیه ضمن ابراز همدردی با ملت ایران، از ارسال مشترک کمک‌های انسان‌دوستانه از سوی وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه و ارمنستان برای مردم آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده کشورمان خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته اعلام کرد که وزارت‌خانه‌های حوادث غیرمترقبه روسیه و ارمنستان کمک‌های انسان‌دوستانه‌ای را به مردم آسیب‌دیده از سیل سهمگین اخیر در ایران ارائه خواهند داد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «بخش کشاورزی، زیرساختارها و خانه‌های مسکونی در بسیاری از استان‌های ایران آسیب جدی دیده‌اند، در چنین شرایط دشواری و بعد از برقراری ارتباط با مقامات جمهوری اسلامی تصمیم گرفته شد که وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه به‌همراه وزارت حوادث غیرمترقبه ارمنستان در چارچوب همکاری‌های دوجانبه در مرکز واکنش سریع انسانی روسیه - ارمنستان، بیش از 4 هزار واحد بسته کمک‌های انسان‌دوستانه (شامل، پتو، چادر و دیگر مواد اولیه مورد نیاز اساسی)، به حساب دولت فدراسیون روسیه به ایران ارسال شود».

وزارت خارجه روسیه در پایان، ابراز همدردی عمیق و حمایت مقامات مسکو از ملت کشور دوست، ایران و آرزوی آرامش و فایق آمدن بر مشکلات ناشی از این بلای طبیعی را به مقامات جمهوری اسلامی ابلاغ کرد.

در این خبر یادآوری شده، بر اساس اطلاعات رسانه‌های گروهی، تعداد قربانیان سیل روزهای نخست سال نو در ایران به 70 نفر رسیده و ساکنین نزدیک به 1900 شهر و روستا در مناطق مختلف دچار آسیب جدی شدند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։