فا

اجتماعی

شنبه, 01 تیر 1398 14:41

تسهیل در انتقال محکومین ایرانی در ارمنستان

رئیس کانون وکلای دادگستری جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با معاون وزیر دادگستری ارمنستان دیدار و گفتگو نمودند.

«آلیک» - در ملاقات دکتر عیسی امینی رئیس کانون وکلای دادگستری جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با آرتاک آساطوریان معاون وزیر دادگستری ارمنستان که روز گذشته صورت گرفت، مسئله حمایت از حقوق اتباع دو کشور بویژه محکومین به جرائم مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر پیوندهای تاریخی و فرهنگی بین ایران و ارمنستان و سفر هیات های قضایی دو کشور، از همکاری بین ارگان های قضایی و بویژه نهادهای مدنی و غیر دولتی در حمایت از اتباع خود استقبال نموده و مشارکت و ارتباط بین کانون های وکلای ایران و ارمنستان را در رسیدگی به جرایم صورت گرفته و دادن مشاوره های حقوقی به متهمین را مهم و تاثیر گذار دانستند.

آساطوریان با اشاره به تغییرات صورت گرفته در ساختارهای حاکمیتی ارمنستان و بویژه وزارت دادگستری این کشور، رفتار مناسب با زندانیان خارجی (نظیر زندانیان ایرانی) را برای انجام مناسک مذهبی، برپایی جشن های ملی و ... را از حقوق اولیه زندانیان دانست که در تمامی زندان های ارمنستان در حال اجرا می باشد.

 دکتر امینی نیز ضمن استقبال و تشکر از دولت ارمنستان با تاکید بر انعقاد یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و ارمنستان برای مبادله و انتقال محکومین دو کشور، خواستار ارائه تسهیلات بیشتر برای انتقال زندانیان دربند دراین کشور گردید.

رئیس کانون وکلای دادگستری کشورمان همچنین تلاش های سفارت کشورمان جهت انتقال محکومین ایرانی به کشورمان، خواستار استفاده از نهادهای مدنی نظیر کانون های وکلای دو کشور برای تسهیل معاضدت های قضایی بین ایران و ارمنستان گردیدند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։