فا

اجتماعی

پنج شنبه, 27 تیر 1398 10:59

عجیب‌ ترین مرزهای جهان

مرز هر کشور، برای دولت و مردم کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

«آلیک» - مرز هر کشور، برای دولت و مردم کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش ایسنا، برخی از کشورهای همسایه بخاطر دلایل سیاسی و تاریخ، مرزهایی دارند که منطقه جنگ بوده و هر کسی جرات نزدیک شدن به آن را ندارد. اما برخی از کشورها هم هستند که در آن‌ها صلح و آرامش حرف اول را می زند که به موجب آن، مرزهایی دارند که جزء عجیب ترین مرزهای جهان به شمار می روند. در این مطلب با ما همراه باشید تا با مرزهای عجیب جهان، از دریاچه دمدمی در اروپا تا مرز بین کره شمالی و جنوبی آشنا شوید.

 

۵۸۰ مایل دیوار - مرز آمریکا و مکزیک

اخیراً بعد از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد بخاطر دلایل و قوانین سیاسی، دستور داد تا دیواری بین آمریکا و مکزیک کشیده شود. طول این دیوار ۹۲۸ کیلومتر است که هزینه آن را هم دولت مکزیک پرداخت کرده است. مهمترین هدف از این کار، جلوگیری از ورود غیرقانونی مکزیکی ها به خاک آمریکا بوده که در دنیا سر و صدا ایجاد کرد.

 

چین - مغولستان

جاده‌ای ۴۶۷۷ کیلومتری وجود دارد که از سه کشور چین، مغولستان و روسیه عبور می‌کند و در ۵۵ کیلومتر آخر، قزاقستان هم اضافه می‌شود. اگر در این جاده در حال تردد هستید هنگامی که به دو مجسمه بزرگ دایناسور رسیدید بدانید وارد مرز بین چین و مغولستان شدید.

 

آلمان - هلند

در آلمان مرکز تجاری Eurode Business Center وجود دارد که کارهای تجاری و جلسات کاری در آن برگزار می‌شود. این مرکز تجاری هیچ چیز خاصی ندارد فقط درون آن، نوار فلزی قرار داده شده که مرز بین آلمان و هلند را نشان می دهد.

 

سوئد - فنلاند

درصد مهمی از گردشگرانی که به سوئد سفر می‌کنند را علاقه‌مندان به گلف تشکیل می‌دهد. به دلیل زمین‌های سبز وسیع سوئد، گلف در این کشور محبوبیت بالایی دارد. در مرز بین سوئد و فنلاند زمین گلفی وجود دارد که نیمی از تعداد سوراخ‌های آن در خاک سوئد و نیمی دیگر در خاک فنلاند قرار دارد.

 

هند - بنگلادش

نزدیک شدن به مرز بین هند و بنگلادش شاید باب میل هر کسی نباشد. مرز بین دو کشور تماماً حصار کشیده و تحت نظارت تدابیر امنیتی قرار دارد. اگر قصد دارید از مرز بین این دو کشور عبور کنید بایستی از گیتی بزرگ رد شوید.

جالب است بدانید در خاک هند، منطقه‌ای که جزء بنگلادش می‌باشد قرار دارد و در خاک بنگلادش هم منطقه‌ای که جزء هند است قرار دارد.

 

بلژیک - هلند

تصور کنید در خانه‌ای زندگی می‌کنید که خاکش متعلق به یک کشور و خانه‌اش متعلق به یک کشور دیگر باشد. در مرز بین بلژیک و هلند خانه‌ای وجود دارد که مرز دو کشور از آن عبور می‌کند. همچنین در بیرون خانه هم مرز به صورت سنگ‌هایی با علامت مثبت سفید رنگ مشخصی شده است. جالب است بدانید برخی از خانه‌ها یا زمین‌ها واقع در خاک بلژیک مربوط به هلند، و برخی خانه‌ها یا زمین‌ها در خاک هلند متعلق به بلژیک هستند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։