فا
پنج شنبه, 16 آبان 1398 08:57

طبق اعلام رئیس فدراسیون عراق، اردن میزبان ایران - عراق شد

رئیس فدراسیون عراق اعلام کرد که اردن میزبان دو دیدار عراق برابر ایران و بحرین خواهد بود.

«آلیک» - عبدالخالق مسعود رئیس فدراسیون عراق اعلام کرد که اردن میزبان دو دیدار عراق برابر ایران و بحرین خواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، طبق اعلام فیفا، تیم ملی عراق اجازه میزبانی در بصره را در دیدار با ایران و بحرین ندارد و می بایست کشور ثالثی را انتخاب کند. عبدالخالق مسعود رئیس فدراسیون عراق اعلام کرد که اردن میزبان دیدار تیم کشورشان برابر ایران و بحرین خواهد بود.

اتحادیه فوتبال‌ عراق (FFA) اردن را برای میزبانی دو دیدار مقابل ایران و بحرین از رقابت های انتخابی مشترک قاره آسیا برای جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ و جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب کرده است.

عبدالخالق مسعود در گفت و گو با خبرگزاری رسمی کشور آلمان گفت: "ما به طور رسمی به فدراسیون فوتبال اردن (JFA) درخواست کرده ایم که به دلیل نزدیکی و پشتیبانی عمومی و عدم ویزا بین ما، دو بازی در امان برگزار شود. ما همچنان به استقبال مردم عراق در همه جا امیدوار خواهیم بود.

فیفا با ارسال نامه ای در روز گذشته، از اتحادیه عراق خواسته است، به دلیل بی ثباتی وضعیت امنیتی عراق، برای هر یک از بازی های برنامه ریزی شده برای ایران و بحرین، زمین ثالثی را پیشنهاد کند. عراق می‌خواست مسابقات مقرر را در ۱۴ و ۱۹ نوامبر در شهر بصره برگزار کند، که در اکتبر گذشته تیم عراق تیم هونگ کونگ را شکست داد. عراق در مرحله مقدماتی آسیا با هفت امتیاز از سه بازی تاکنون صدرنشین گروه C است، بحرین با تفاضل گل کمتر تیم دوم گروه است و ایران با شش امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد. تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله بعدی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود می کنند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։