فا
پنج شنبه, 28 آذر 1398 09:07

تساوی بدون گل پس از ۱۷ سال؛ ال‌کلاسیکو برنده نداشت

جدال حساس تیم‌های بارسلونا و رئال‌مادرید، موسوم به ال‌کلاسیکو با تساوی صفر بر صفر به اتمام رسید.

«آلیک» - جدال حساس تیم‌های بارسلونا و رئال‌مادرید، موسوم به ال‌کلاسیکو با تساوی صفر بر صفر به اتمام رسید.

به گزارش ایرنا، شب گذشته در حساس‌ترین دیدار نیم فصل نخست لالیگای اسپانیا، بارسلونا در ورزشگاه «نیوکمپ» میزبان رقیب دیرینه خود یعنی رئال‌مادرید بود که این بازی گلی در برنداشت.

آخرین مرتبه‌ای که دیدار این دو تیم مطرح با تساوی بدون گل همراه شد، سال ۲۰۰۲ میلادی بود.

این بازی قرار بود حدود ۲ ماه قبل برگزار شود که به دلیل اعتراضات شدید مردم ایالت کاتالان لغو شد. بازی شب گذشته نیز تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

بازی با حساسیت زیادی آغاز شد، چراکه هر ۲ تیم دارای ۳۵ امتیاز بوده و تنها بارسلونا به دلیل تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار داشت.

هرچند بارسلونا سعی داشت با حرکات لیونل مسی و حمایت هوادارانش شرایط بهتری داشته باشد، اما رئال مادرید تیم برتر میدان بود.

در دقیقه ۱۵ ضربه سر کاسیمرو تیم رئال را در آستانه گل قرار داد که جرارد پیکه توپ را از روی خط بیرون کشید و دروازه تیمش را نجات داد.

در ادامه کاتالان‌ها عملکرد بهتری داشتند و این تیم در دقیقه سی‌ام در آستانه گل قرار داشت که ضربه لیونل مسی را سرخیو راموس از روی خط بیرون کشید.

در دقیقه ۴۱، پاس تماشایی لیونل مسی به یوردی آلبا رسید و این بازیکن با بی‌دقتی فرصت عالی گلزنی را از دست داد.

نیمه دوم هم با میدان‌داری رئال آغاز شد و همین امر سبب شد تا سرمربی بارسلونا، آرتور ویدال را جایگزین نلسون سمدو کرده تا شاید شرایط تیمش بهتر شود.

در دقیقه ۵۵ بیش از ۹۰ هزار تماشاگر کاتالانی حاضر در ورزشگاه با پرتاب توپ‌های زرد ردنگ به داخل زمین و بالا آوردن پرچم‌های ایالت کاتالان، شعارهای جدایی طلبانه سر دادند.

در دقیقه ۶۷ کار تیمی بازیکنان رئال، این تیم را در فرصت خوبی قرار داد که شوت گرت بیل راهی به دروازه میزبان پیدا نکرد.

در دقیقه ۷۲ رئال مادرید توسط بیل به گل رسید که این گل به دلیل آفساید بودن مردود اعلام شد.

در نهایت این دیدار با تساوی بدون گل به اتمام رسید و بارسلونا با ۳۶ امتیاز در صدر باقی ماند و رئال با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر در رتبه دوم ماندگار شد.

ترکیب بارسلونا: ترشتگن، نلسون سمدو (ویدال)، جرارد پیکه، کلمنت لنگله، یوردی آلبا، فرانکی دی‌یونگ، سرخیو روبرتو، ایوان راکیتیچ، آنتوان گریژمان (آنسو فاتی)، لیونل مسی و لوییس سوارز.

ترکیب رئال مادرید: تیبو کورتوآ، دنی کارواخال، سرخیو راموس، رافائل واران، فرلان مندی، کاسمیرو، والورده (لوکا مودریچ)، تونی کروس، ایسکو (رودریگو)، گرت بیل و کریم بنزما.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։