فا
چهارشنبه, 23 بهمن 1398 12:55

شکست پرسپولیس و برد سپاهان در نخستین دیدار در فصل جدید لیگ قهرمان آسیا

روز گذشته و در نخستین دیدار از گروه C و D در فصل جدید لیگ قهرمان آسیا، تیم پرسپولیس برابر میزبانش الدحیل قطر با دو گل شکست خورد و سپاهان با چهار گل العین را در خانه شکست داد.

«آلیک» - روز گذشته و در نخستین دیدار از گروه C و D در فصل جدید لیگ قهرمان آسیا، تیم پرسپولیس برابر میزبانش الدحیل قطر با دو گل شکست خورد و سپاهان با چهار گل العین را در خانه شکست داد.

 

** شکست تلخ پرسپولیس در دوحه / شاگردان گل‌محمدی از اشتباه تیم ملی درس نگرفتند

«آلیک» - تیم فوتبال پرسپولیس در نخستین دیدار خود در فصل جدید لیگ قهرمان آسیا، برابر میزبانش الدحیل قطر با دو گل شکست خورد.

به گزارش ایسنا، در جریان هفته نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، از گروه C، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۸:۴۵ روز گذشته در ورزشگاه خانگی الدحیل به مصاف این تیم رفت که این دیدار در نهایت با برتری دو بر صفر تیم قطری به پایان رسید.

برای الدحیل مانژوکیچ در دقیقه ۵ و ادمیلسون در دقیقه ۱۴ گلزنی کردند.

گزارش نیمه اول:

آغاز نیمه اول این دیدار با بازی تهاجمی الدحیل همراه بود. در دقیقه ۵ روی یک حرکت المعز علی درون محوطه جریمه پرسولیس توپ را در اختیار گرفت و با یک ارسال، توپ را به مانژوکیچ رساند و این بازیکن هم با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کرد. در این صحنه اشتباه عجیب مدافعان پرسپولیس و رها کردن بازی به گمان به اوت رفتن توپ باعث شد تا دروازه این تیم باز شود. این اتفاق مشابه اتفاقی بود که در بازی تیم ملی ایران برابر ژاپن در جام ملت‌های آسیا رخ داد و اعتراض به داوری در یک صحنه باعث گل خوردن تیم ملی ایران در آن بازی شد.

در ادامه و در دقیقه ۹ روی یک ضد حمله محمد نادری و علی علیپور این شانس را داشتند که دروازه الدحیل را باز کنند اما این موقعیت با دخالت مدافعان تیم قطری از دست رفت.

در دقیقه ۱۱ محمد نادری پشت محوطه جریمه تیمش روی کوانگ سون مرتک خطا شد در ادامه ضربه ایستگاهی ادمیلسون راهی به دروازه پیدا نکرد و راهی اوت شد.

در ادامه و در دقیقه ۱۴ روی اشتباه مدافعان پرسپولیس، توپ به ادمیلسون رسید و این بازیکن هم با ورود به درون محوطه جریمه پرسپولیس، دروازه این تیم را برای دومین بار باز کرد.

در ادامه این دیدار، شاگردان یحیی گل‌محمدی بازی مالکانه را در دستور کار خود قرار دادند و سعی داشتند با ارسال پاس‌های متعدد، روزنه‌ای برای نفوذ به محوطه جریمه الدحیل پیدا کنند. البته در مقابل هم هر از گاهی قرمز پوشان قطری ضد حملاتی را ترتیب می‌دادند که این فرصت‌ها به موقعیت جدی گلزنی تبدیل نشد تا در نهایت شاگردان گل‌محمدی در نیمه اول بازی را دو بر صفر به حریف خود واگذار کنند.

گزارش نیمه دوم:

در آغاز نیمه دوم باز هم سفیدپوشان پرسپولیس سعی داشتند با ارسال‌ پاس‌های کوتاه تمرکز حریف را بر هم زنند و از این راه یکی دو فرصت نصفه و نیمه به دست آوردند. در دقیقه ۵۵ این دیدار اوساگونا درون محوطه جریمه الدحیل نقش بر زمین شد اما داور خطایی اعلام نکرد. در ادامه ادمیلسون این فرصت را داشت تا گل سوم را به ثمر برساند که بیرانوند توپ او را مهار کرد.

 در دقیقه ۶۰ علی علیپور هم درون محوطه جریمه الدحیل نقش بر زمین شد اما باز هم داور اعتقادی به خطا نداشت. یک دقیقه بعد از این صحنه ارسال احمد نورالهی فرصت بسیار خوبی برای اوساگونا ایجاد کرد اما ضربه سر این بازیکن راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه ۷۰ وحید امیری حرکتی را از سمت چپ انجام داد و با ارسال توپ برای استوکس فرصت خوبی ایجاد کرد اما ضربه سر این بازیکن هم از کنار دروازه به اوت رفت.

در ادامه و در قیقه ۷۴ قرمزپوشان الدحیل پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و معز علی با استفاده از این فرصت قصد داشت گل سوم را برای تیمش به ثمر برساند اما شوت این بازیکن به اوت رفت.

در دقیقه ۸۴ محمد نادری پس از حرکتی از سمت چپ، با یک شوت محکم دروازه الدحیل را هدف قرار داد اما شوت این بازیکن راهی اوت شد.

در اواخر این بازی تلاش سرخ‌پوشان برای تغییر نتیجه حاصلی نداشت تا این تیم در گام نخست با حساب دو بر صفر شکست بخورد.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع  خلیل‌زاده، محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری، محمد نادری، احمد نورالهی، محسن ربیع‌خواه (امید عالیشاه ۸۱)، بشار رسن، مهدی ترابی (کریستین اوساگونا ۴۶)، وحید امیری، علی علیپور (آنتونی استوکس ۶۳).

ترکیب الدحیل: کلود امین، محمد موسی، مهدی بن عطیه، احمد یاسر، کوانگ سون (خالد محمد ۸۳)، ادمیلسون، کریم بوضیاف، مانژوکیچ، البراکی، المعز علی (علی حسن یحیی ۸۵) و عاصم مادبو.

 

** شاگردان قلعه نویی گل کاشتند / تحقیر العین در امارات

شاگردان امیر قلعه نویی با چهار گل العین را در خانه شکست دادند.

به گزارش ایسنا، در چارچوب هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا، از گروه D، سپاهان ایران از ساعت ۱۸:۲۰ روز گذشته در امارات مقابل العین قرار گرفت که این دیدار با برتری قاطع و ۴ بر صفر به سود نماینده ایران به پایان رسید.

محمد محبی در دقیقه ۳۸، کی‌روش استنلی در دقیقه ۴۶، سروش رفیعی در دقیقه ۵۲ و محمد طیبی در دقیقه ۸۰ برای سپاهان گل زدند.

گزارش نیمه اول:

نخستین موقعیت بازی با فرار تند و تیز محمد محبی از سمت راست زمین العین خلق شد که ضربه این بازیکن به سمت دروازه العین با واکنش نه چندان مطمئن خالد عیسی به کرنر رفت و کرنر هم ثمری برای زردپوشان نداشت.

در ادامه العین برای استفاده از موقعیت میزبانی خود، توپ و میدان را در اختیار گرفت اما نتوانست موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه نیازمند خلق کند تا مجددا سپاهان در دقیقه ۲۴ دروازه این تیم اماراتی را با ارسال سروش رفیعی تهدید کرد.

گل: در دقیقه ۳۸ سپاهان مزد بازی برتر خود را گرفت. ارسال خوب به روی دروازه العین در داخل محوطه شش قدم روی سر محمد محبی قرار گرفت و این بازیکن با دقت بالا گل نخست تیمش را به ثمر رساند.

گزارش نیمه دوم:

گل: نیمه دوم با اشتباه غافلگیرکننده فلاح ولید آغاز شد و توپ در موقعیت تک به تک مقابل پای استنلی افتاد و این بازیکن هم گل دوم تیمش را وارد دروازه العین کرد.

گل: در دقیقه ۵۲ یک بار دیگر سپاهان دروازه العین را برای سومین مرتبه باز کرد. ضدحمله سریع سپاهان به روی دروازه العین و پاس در عرض سعید آقایی به داخل محوطه هجدهم قدم با ضربه مطمئن سروش رفیعی تبدیل به گل سوم شاگردان قلعه نویی شد.

العین برای جبران گل‌های خورده خود، به حملاتش افزود و در دقیقه ۵۵ کایو در موقعیت شوت‌زنی قرار گرفت که ضربه او در داخل چارچوب نبود و توپ به بیرون رفت. ادامه تلاش‌های العین برای جبران سه گل خورده با بازی کم اشتباه سپاهان و بستن فضاها در زمین خودی همراه بود و بازیکن العین به طور مرتب با خطا نماینده ایران را متوقف کردند.

گل: در دقیقه ۸۰ سپاهان با ضربه سر محمد طیبی توانست گل چهارم نماینده ایران را وارد دروازه العین کند. ارسال امید نورافکن و ضربه دقیق طیبی، هیچ واکنشی از سوی خالد عیسی در بر نداشت.

بعد از گل چهارم نیز سپاهان به میدان داری خود ادامه داد و دست از حفظ توپ بر نداشت تا بازی با ۴ گل به سود زردپوشان ایرانی و بسته ماندن پیام نیازمند خاتمه یابد.

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، مرتضی منصوری، محمد طییبی، شایان مصلح، سعید آقایی، مهدی کیانی، امید نورافکن، سروش رفیعی (ولادمیر کومان ۸۳)، محمدرضا حسینی (سجاد شهباززاده ۷۱)، محمد محبی و کی روش استنلی (علی قربانی ۷۷).

ترکیب العین: خالد عیسی، سالم عبدالله (کارت زرد)، اسماعیل احمد، کایو کانیدو (محسن عبدالله ۸۰)، اسلام خان، لابا کودجو، بندرالاحبابی (جمال معروف ۵۶)، احمد برمان (عمر یاسین ۶۵) ، فلاح ولید، تسوکاسا شیوتانی و سعید جمعه (کارت زرد).

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։