فا
شنبه, 09 فروردين 1399 11:41

در نظرسنجی AFC فرهاد با اختلاف میلیمتری نسبت به سیدجلال؛ اسطوره ایرانی لیگ قهرمانان

بدنبال اتمام نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص انتخاب اسطوره هر کشور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، فرهاد مجیدی با اختلافی اندک نسبت به سیدجلال حسینی اسطوره ایرانی اِی‌سی‌اِل شد.

«آلیک» - بدنبال اتمام نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) در خصوص انتخاب اسطوره هر کشور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، فرهاد مجیدی با اختلافی اندک نسبت به سیدجلال حسینی اسطوره ایرانی اِی‌سی‌اِل شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تازه‌ترین زنجیره نظرسنجی‌های خود و در روزهای تعطیلی فوتبال ناشی از شیوع ویروس کرونا، اقدام به رای گیری برای شناسایی و معرفی اسطوره های هر کشور در لیگ قهرمانان آسیا کرده است.

در بخش مربوط به ایران آمده است: اگرچه هنزو هیچ تیم ایرانی موفق به فتح لیگ قهرمانان آسیا (در قالب جدید) آن نشده است، اما ایرانی‌ها در چندین موقعیت خود را به نزدیکی‌های جام رساندند و در ترکیب آنها چندین ستاره پرفروغ بودند که در معتبرترین عرصه فوتبال باشگاهی آسیا درخشیدند.

و در بخش مربوط به فرهاد مجیدی می‌خوانیم:

تعداد حضور در لیگ قهرمانان: ۳۰

در حالی که هیچکدام از تیم‌های ایرانی هنوز دست خود را به جام لیگ قهرمانان نرسانده‌اند، تنها مردی که از ایران این جام را بالای سر برده فرهاد مجیدی است.

مجیدی پس از پیوستن به العین امارات درست پیش از نیمه نهایی لیگ قهرمانان، با گل دقیقه آخری خود برابر دالیان چین در برتری ۷ بر ۶ اماراتی‌ها تعیین کننده بود.

مهاجم ایرانی در دو دیدار رفت و برگشت فینال برابر تروساسانا تایلند در ترکیب فیکس العین قرار گرفت و در نهایت به همراه تیم جدیدش موفق شد با پیروزی ۲ بر یک در مجموع دو دیدار به نخستین فاتح نسخه جدید لیگ قهرمانان بدل شود؛ علاوه بر این، العین تنها تیم اماراتی است که این افتخار را به دست آورده است.

۱۰ سال بعد مجیدی با بازوبند کاپیتانی استقلال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۳ آسیا رسید؛ سالی که آخرین فصل حضور وی در این تورنمنت در کسوت بازیکن بود.

او اوایل سال ۲۰۲۰ سکان هدایت آبی‌ها را در دست گرفت و برای نخستین بار در کسوت سرمربی به این رقابت ها بازگشت.

در این فهرست، جلال حسینی، مهدی رحمتی، قاسم حدادی‌فر و احسان حاج صفی از ایران حضور داشتند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։