Print this page
دوشنبه, 31 شهریور 1399 10:26

لیگ قهرمانان آسیا؛ تساوی استقلال و شهر خودرو در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

در دور پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تیم های استقلال و شهر خودرو برابر حریفان خود به نتیجه تساوی رضایت دادند.

«آلیک» - در دور پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا که به صورت متمرکز در دوحه قطر پیگیری می‌شود و از گروه اول استقلال به مصاف الشرطه عراق رفت که این دیدار با تساوی یک بر یک خاتمه پیدا کرد و تیم فوتبال شهر خودرو نیز از گروه دوم برابر الهلال عربستان به نتیجه مساوی بدون گل رضایت داد.

 

** استقلال کار خودش را سخت کرد؛ ارسلان آبی‌ها را در دوحه نگه داشت

دیدار تیم‌های استقلال و الشرطه در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا با تساوی یک بر یک خاتمه پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا که به صورت متمرکز در دوحه قطر پیگیری می‌شود، شب گذشته و از ساعت ۲۲:۳۰ در ادامه مسابقات مرحله گروهی استقلال به مصاف الشرطه عراق رفت.

کو هیونگ‌جین از کره‌جنوبی با کمک‌های دو هموطن خود، قضاوت این دیدار را برعهده داشت.

در دقیقه ۹ الشرطه صاحب ضربه کرنر شد و ضربه خطرناک مازن فیاض با واکنش عالی سید حسین حسینی به کرنر دیگری تبدیل شد.

در دقیقه ۱۵ مازن فیاض تا پشت محوطه جریمه استقلال حرکت کرد و شوت او توسط حسینی برگشت داده شد و در ریباند موقعیت خطرناکی برای مروان حسین ایجاد شد اما تکل‌ به موقع روزبه چشمی این اجازه را نداد تا او صاحب موقعیت جدی شود.

در دقیقه ۲۶ الشرطه که در ضربات ایستگاهی خطرناک شده بود از جناح راست صاحب کرنر شد و سانتر دقیق علی فائز به مازن فیاض رسید و بدون اینکه پرشی داشته باشد در میان تعلل مدافعان استقلال دروازه حسینی را گشود.

در دقیقه ۳۴ شوت مازن فیاض به تیرک دروازه استقلال برخورد کرد تا شانس با این تیم همراه باشد.

در دقیقه ۵۳ ارسال کوتاه رضاوند به مقابل دروازه الشرطه را احمد باسل زودتر از دیاباته دفع کرد و در ادامه شوت میلیچ تنها یک کرنر برای استقلال به همراه داشت.

در دقیقه ۵۸ مهدی قایدی در محوطه جریمه الشرطه موقعیت خوبی را برای گل‌زنی به دست آورد اما ضربه او توسط احمد باسل مهار شد.

در دقیقه ۶۶ بازیکنان استقلال اعتقاد داشتند توپ در محوطه جریمه به دستان مدافع الشرطه برخورد کرده و باید داور نقطه پنالتی را نشان دهد اما کو هیونگ‌جین چنین اعتقادی نداشت.

در دقیقه ۶۸ شوت فرشید اسماعیلی توسط دروازه‌بان الشرطه به صورت ناقص دفع شد و در برگشت ارسلان مطهری دروازه احمد باسل را باز کرد.

در دقیقه ۷۶ ضربه ایستگاهی میلیچ از پشت محوطه جریمه به دیوار دفاعی بازیکنان الشرطه برخورد کرد و به کرنر رفت.

با تصمیم مجید نامجومطلق داریوش شجاعیان و محمد بلبلی از فهرست ۱۸ نفره استقلال کنار گذاشته شدند.

با این نتیجه تکلیف صعود استقلال به مرحله حذفی در دیدار پایانی برابر الاهلی روشن خواهد شد.

ترکیب استقلال ایران: سیدحسین حسینی، وریا غفوری، عارف غلامی، روزبه چشمی، هروویه میلیچ‌، فرشید باقری (علی کریمی)، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی، آرش رضاوند (ارسلان مطهری)، مهدی قایدی و شیخ دیاباته (محمد دانشگر).

ترکیب الشرطه عراق: احمد باسل، کرار عامر العباسی، سعد ناطق الناجی، علی فائز عطیه، مروان حسین (محمد شوکان)، مازن فیاض، محمد مزهر (احمد جلال)، علی مهاوی، حسین خادم، سعد عبدالعامر و جاسم محمد (خضر علی).

 

** دشت نخستین امتیاز شهرخودرو در جدال برابر الهلالِ کرونازده

شهرخودرو در پنجمین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا سرانجام به اولین امتیاز رسید.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال شهرخودروی مشهد در چارچوب پنجمین هفته مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه شب گذشته به مصاف تیم الهلال عربستان رفت که این مسابقه در پایان با نتیجه مساوی بدون گل به اتمام رسید.

شاگردان مهدی رحمتی به مصاف تیمی رفتند که اکثر نفرات اصلی خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در اختیار نداشت و تنها ۱۴ نفر در این بازی در لیست این تیم حضور داشتند و تا ساعات پایانی امیدوار به لغو بازی بودند. در این دیدار شهرخودرو نمایش بهتری نسبت به بازی قبل دشت و ۲ سه موقعیت تقریبا جدی را در ۲ نیمه به وجود آورد که حاصلی نداشت تا همچنان نماینده کشورمان در حسرت زدن گل در این مسابقات بماند. در سوی مقابل تیم عربستانی هم یکی ۲ فرصت داشت که محمد جواد کیا نمایش خوبی در درون دروازه داشت و اجازه گلزنی به حریف را نداد و اولین کلین‌شیت تیمش را ثبت کرد.

با نتیجه‌ای که به دست آمد الهلال ۱۱ امتیازی شد و بدون شک راهی مرحله بعدی خواهد شد. شهرخودرو هم سرانجام توانست بعد از چهار باخت و مسجل شدن حذف و قعرنشینی‌اش، به اولین امتیاز دست پیدا کند.

شهرخودرو در آخرین بازی خود سه روز بعد باید به مصاف پاختاکور ازبکستان برود و به کار خود در این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا پایان دهد.

اخبار مرتبط