فا
پنج شنبه, 22 آبان 1399 08:41

تاریخ جدید برگزاری دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا تاریخ برگزاری و اتمام رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا را اعلام کرد.

«آلیک» - کنفدراسیون فوتبال آسیا (‌ای‌اف‌سی) تاریخ برگزاری و اتمام رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، کمیته مسابقات ای‌اف‌سی در دومین نشست خود از سلسله نشست‌های سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ که به طور آنلاین به ریاست ترَن کوآک توآن برگزار شد، این موضوع را تایید کرد.

براین اساس مقرر شد که دور دوم بازی‌های مرحله انتخابی تا ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۵خرداد ماه ۱۴۰۰) به اتمام رسیده و بازی‌های هفته هفتم و هشتم در مارس ۲۰۲۱ (اسفند ماه۹۹) و هفته‌های نهم و دهم در ژوئن (خرداد ماه۱۴۰۰) انجام و مرحله پایانی نیز در سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ماه۱۴۰۰) آغاز شود.

همچنین همگام با فیفا مقرر شد که ۱۰ هفته مرحله پایانی انتخابی تا پایان مارس ۲۰۲۲ انجام شود.

رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا نیز که در برنامه اولیه برای سال ۲۰۲۲ در چین برنامه‌ریزی شده بود حالا با اعلام فدراسیون فوتبال چین و ناتوانی از برگزاری آن، بار دیگر برای میزبانی توسط فدراسیون‌های عضو در دسترس خواهد بود.

تیم ملی فوتبال ایران که در گروه سوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ با ۶ امتیاز از ۴ بازی در رده سوم ایستاده است، در چارچوب مرحله دوم مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین باید به مصاف تیم‌های هنگ‌کنگ، کامبوج، بحرین و عراق برود و با توجه به امتیازات کسب شده، کار دشواری را برای رسیدن به مرحله بعدی مسابقات در پیش دارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։