فا
چهارشنبه, 29 بهمن 1399 09:25

لیگ قهرمانان اروپا؛ آتش بازی امباپه و دوستان در نیوکمپ و برتری ارزشمند لیورپول

دور رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با برتری پاری‌سن‌ژرمن و لیورپول آغاز به کار کرد.

«آلیک» - مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا با عملکرد درخشان پاری‌سن‌ژرمن و برتری چهار بر یک در بازی خارج از خانه مقابل بارسلونا و پیروزی ارزشمند لیورپول آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا؛ شب گذشته در آغاز دور رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، ۲ دیدار همزمان برگزار و با برتری خارج از خانه پاری‌سن‌ژرمن و لیورپول همراه شد.

در دیداری بسیار حساس و در ورزشگاه «نیوکمپ» ایالت کاتالان، بارسلونای اسپانیا مقابل پاری‌سن‌ژرمن فرانسه قرار گرفت که بارسلونا در ادامه عملکرد ضعیف خود با نتیجه سنگین چهار بر یک مغلوب شد.

بازی در حالی آغاز شد که این دو تیم در سال‌های اخیر همواره تقابل‌های جذابی داشتند. با این حال، نماینده فرانسه در این بازی، نیمار و آنخل دی‌ماریا دو بازیکن تاثیر گذار خود را در اختیار نداشت.

از سوی دیگر، جرارد پیکه مدافع با تجربه بارسلونا پس از حدود سه ماه مصدومیت به ترکیب اصلی تیمش بازگشت اما عملکرد بسیار ضعیف و عجیبی داشت.

نخستین فرصت گلزنی در دقیقه ۱۴ با پاس پدری برای گریژمان ایجاد شد که این مهاجم نتوانست ضربه خوبی را به توپ بزند.

در دقیقه ۱۸ میهمان می‌توانست به گل برسد که ضربه ایکاردی قدرت لازم را نداشت.

در دقیقه ۲۶ فرانکی دی‌یونگ هلندی در محوطه جریمه میهمان سرنگون شد و داور با تصمیمی سختگیرانه، نقطه پنالتی را نشان داد تا لیونل مسی گل نخست بازی را برای بارسلونا به ارمغان آورد.

پاری‌سن‌ژرمن خیلی زود واکنش نشان داد و در دقیقه ۳۲ امباپه بین مدافعان میزبان صاحب توپ شد و به خوبی گل تساوی را به‌ثمر رساند.

در ادامه کروزاوا مدافع پاریسی‌ها و گریژمان مهاجم بارسلونا، موقعیت‌های خوبی را از دست دادند.

در دقیقه ۴۹ پاری‌سن‌ژرمن در آستانه گل دوم قرار گرفت که ترشتگن با واکنشی تمشایی ضربه مویس کین را دفع کرد.

در دقیقه ۶۴ اشتباهات ادامه‌دار مدافعان بارسلونا موجب شد تا فلورنزی صاحب موقعیت شده و او توپ را به امباپه رساند تا ستاره جوان فرانسوی، گل دوم خود و پاریسی‌ها را ثبت کند.

عملکرد درخشان شاگردان مائوریسو پوچتینو ادامه داشت و در دقیقه ۷۰ ارسال پارادس را مویس کین با ضربه سر تماشایی به گل سوم قهرمان فوتبال فرانسه تبدیل کرد.

در دقیقه ۸۵ ضد حمله سریع میهمان با ضربه تماشایی امباپه همراه شد تا میهمان به گل چهارم دست یافته و کار بارسلونا در همین دیدار رفت تمام شود.

با این اوصاف عملکرد فاجعه‌بار بارسلونا در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا تداوم یافت تا بازهم مشخص شود که این تیم نیاز به پوست‌اندازی و تحولات عظیمی دارد.

در دیدار همزمان، لایپزیگ آلمان میزبان لیورپول انگلیس بود اما این بازی در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و لیورپول توانست به بُرد ارزشمند دو بر صفر برسد.

دلیل از دست رفتن میزبانی لایپزیگ این بود که بازیکنان لیورپول نمی‌توانستند با توجه به پروتکل‌های سختگیرانه دولت آلمان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به این کشور سفر کنند.

گل‌های این دیدار در نیمه دوم توسط محمد صلاح و سادیو مانه به دست آمد تا لیورپول کار راحتی در بازی برگشت باشد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։