فا
چهارشنبه, 25 فروردين 1400 10:35

لیگ قهرمانان اروپا؛ حذف پورتو باوجود سوپرگل طارمی / PSG از بایرن انتقام گرفت

تیم های پاری‌سن‌ژرمن و چلسی با برتری در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، به نیم نهایی این مسابقات راه یافتند.

«آلیک» - شب گذشته از دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم های بایرن مونیخ و پورتو با وجود برتری یک بر صفر برابر پاری‌سن‌ژرمن و چلسی از دور مسابقات کنار رفتند.

 

پاری‌سن‌ژرمن راهی نیمه نهایی شد

تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن فرانسه جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

به گزارش ایرنا، شب گذشته از دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، پاری‌سن‌ژرمن فرانسه در ورزشگاه «استادوفرانس» از بایرن‌مونیخ آلمان پذیرایی کرد که این بازی با برتری یک بر صفر بایرن همراه شد.

دیدار رفت با برتری سه بر دو پاریسی‌ها همراه شده بود و با این اوصاف تیم‌ها در مجموع به تساوی سه بر سه رسیدند و پاری‌سن‌ژرمن به دلیل قانون گل زده بیشتر در خانه حریف، صعود کرد.

بایرن همچون دیدار رفت، لواندوفسکی بهترین بازیکن سال ۲۰۲۰ جهان و سرگئی گنبری را در اختیار نداشت تا زوج خط حمله‌اش غایب باشند. از سوی دیگر، مارکینیوس، مارکو وراتی، فلورنزی و ایکاردی هم غایبان تیم میزبان بودند.

بازی از سوی هر دو تیم هجومی آغاز شد و حتی نماینده فرانسه که نیاز به گل نداشت هم، روشی تدافعی را اتخاذ نکرده بود.

بتدریج بایرن که نباز مبرمی به گلزنی داشت بر روند بازی تسلط پیدا کرد و چند موقعیت نسبی را هم از دست داد.

در دقیقه ۲۷ و در حمله‌ای سریع، امباپه با پاسی تماشایی موجب شد نیمار در موقعیت گلزنی قرار بگیرد که ضربه او را مانوئل نویر دفع کرد.

در دقایق ۳۶ و ۳۸ ضربات زیبای نیمار با بدشانسی به تیرک دروازه بایرن برخورد کرد.

در دقیقه ۴۰ ضربه داوید آلابا با واکنش ناقص کیلور ناواس همراه شد و توپ برگشتی را چوپو موتینگ با ضربه سر به گل نخست بایرن مونیخ تبدیل کرد.

در نهایت نیمه نخست این دیدار تماشایی با یک گل به سود بایرن همراه شد.

در نیمه دوم هم بایرن بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و میزبان هم روی ضد حملات و خلاقیت مهاجمان نامدارش بسیار خطرناک بود.

در ادامه گل دیگری شکل نگرفت و بایرن مونیخ با وجود برتری یک بر صفر در این دیدار، از دور مسابقات کنار رفت.

 

حذف تلخ پورتو؛ سوپرگل طارمی برای نجات کافی نبود

مهدی طارمی با یک ضربه قیچی برگردان تماشایی و فراموش‌نشدنی، پورتو را مقابل چلسی به برتری رساند اما در مجموع ۲ مسابقه این تیم لندنی بود که توانست به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

به گزارش ایرنا، تیم‌های چلسی انگلیس و پورتوی پرتغال شب گذشته در چارچوب دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه رامون سانچز پیسخوان شهر سویل اسپانیا به مصاف هم رفتند که این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود پورتو اتمام رسید اما آبی‌های لندن در نهایت و در مجموع ۲ مسابقه با برتری دو بر یک، راهی مرحله نیمه پایانی شدند.

پورتو با هدایت سرجیو کونسیسائو برای صعود می بایست شکست ۲ بر صفر دور رفت را جبران می کردند اما دفاع مسلط و بدون اشتباه چلسی اجازه گلزنی به این تیم را تا دقیقه ۹۴ ندادند. در این دقیقه مهدی طارمی ستاره ایرانی تیم پورتو توانست با یک ضربه قیچی برگردان غیر قابل مهار و فوق العاده زیبا تیمش را به برتری یک بر صفر در بازی برگشت برساند اما این گل زیبا برای صعود کافی نبود و چلسی در مجموع ۲ مسابقه با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی دست پیدا کرد. دو گل چلسی در بازی رفت توسط میسون ماونت و بن چیلول زده شده بود.

مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو که بازی رفت را به خاطر محرومیت از دست داده بود در این بازی کار را از روی نیمکت آغاز کرد اما از دقیقه ۶۳ به عنوان نخستین بازیکن تعویضی تیم پورتو به جای مارکو گروجیچ وارد زمین شد. مهدی در این مدت ۲ شوت داخل چارچوب داشت و شوت دوم او به زیبایی تبدیل به گل شد تا او در این فصل از لیگ قهرمانان اروپا ۲ گله شد. طارمی بعد از علی دایی و علیرضا جهانبخش سومین گلزن ایرانی به چلسی بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։