Print this page
چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 09:41

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱؛ برد پرسپولیس و توقف فولاد و تراکتور در هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، با برد پرسپولیس و توقف فولاد و تراکتور ادامه یافت.

«آلیک» - روز گذشته در هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در منطقه غرب، پرسپولیس ایران نایب قهرمان فصل گذشته به مصاف گوای هند رفت و در حالی‌که در ابتدای بازی با یک گل عقب افتاد با عملکردی درخشان به برتری دو بر یک رسید، تیم‌ فولاد خوزستان برابر النصر عربستان صف‌آرایی کرد و در پایان هر دو تیم به تساوی یک بر یک رسیدند و تراکتور همانند دو بازی قبلی خود مقابل نیروی هوایی عراق به تساوی رضایت داد.

 

پرسپولیس روی نوارِ موفقیت؛ مقتدرانه در صدرجدول

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با برتری مقابل گوای هند ضمن کسب سومین بُرد متوالی به صدرنشینی مقتدرانه‌اش در گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا ادامه داد.

به گزارش ایرنا، شب گذشته در هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس به مصاف گوای هند رفت که در نهایت به برتری دو بر یک رسید. این دیدار از گروه پنجم برگزار شد که تیم گوا میزبانی رقابت‌های این گروه را برعهده دارد.

این سومین برتری متوالی شاگردان یحیی گل‌محمدی بود تا پرسپولیس با ۹ امتیاز به صدرنشینی مقتدرانه ادامه داده و در آستانه صعود باشد.

قضاوت بازی را هنا هتاب سوریه‌ای با کمک‌های علی احمد از سوریه و عبدالهادی الانزی از کویت برعهده داشت.

نماینده ایران که درپی ادامه بُردهای خود بود از همان ابتدا بازی را با حملات مختلف آغاز کرد.

در دقیقه ۱۲ و برخلاف بازی ادواردو با ضربه سر دروازه پرسپولیس را گشود. حامد لک روی این گل واکنش خوبی نداشت.

دو دقیقه پس از آن، گوا در آستانه گل دوم قرار گرفت که این بار حامد لک دروازه نماینده ایران را نجات داد.

در دقیقه ۱۷ عیسی آل‌کثیر با خطای واضح مدافع گوا سرنگون شد تا داور سوریه‌ای نقطه پنالتی را نشان دهد.

مهدی ترابی پشت توپ ایستاد و برخلاف حرکت دروازه‌بان، گل تساوی را به ارمغان آورد.

بازیکنان میزبان با خطاهای متوالی خود، مانع از به سرانجام رسیدن حملات پرسپولیس می‌شدند که این مساله اعتراض کادر فنی سرخپوشان را به همراه داشت.

در دقیقه ۲۴ ارسال ترابی در دهانه دروازه به سیدجلال حسینی مدافع پیش تاخته پرسپولیس با ضربه سر، گل دوم را به‌ثمر رساند.

در دقیقه ۳۸ وحید امیری پس از همکاری با ترابی، در آستانه گلزنی بود که ضربه او با واکنش خوب سنگربان گوا مواجه شد. بلافاصله پس از آن، شهریار مغانلو با بی‌دقتی نتوانست گلزنی کند.

در دقیقه ۴۱ مدافع میزبان احسان پهلوان را سرنگون کرد تا داور برای دومین بار اعلام پنالتی کند.

این بار محمدحسین کنعانی‌زادگان زننده پنالتی بود که ضربه نامناسب او را دیراج سینگ مهار کرد.

در ابتدای نیمه دوم کار تیمی خوب پرسپولیسی‌ها با ضربه آل‌کثیر همراه شد و د درون دروازه گوا قرار گرفت اما کمک داور، پرچم خود را به نشان آفساید بالا برد و گل  را مردود اعلام کرد.

سپس یحیی گل‌محمدی دست به دو تغییر همزمان زد و امید عالیشاه و میلاد سرلک را جانشین مغانلو و نوراللهی کرد.

هرچند پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم هم بر روند بازی مسلط بودند اما از حملات همه جانبه خبری نبود.

در نهایت این دیدار با برتری دو بر یک نماینده شایسته ایران به اتمام رسید.

در دیگر دیدار این گروه، الوحده امارات در دیداری تماشایی برابر الریان قطر به پیروزی سه بر دو دست یافت.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، احمد نوراللهی (میلاد سرلک)، مهدی ترابی (مهدی عبدی)، کمال کامیابی‌نیا، احسان پهلوان، وحید امیری، شهریار مغانلو (امید عالیشاه)، عیسی آل‌کثیر (محمدمهدی مهدی‌خانی) و سیامک نعمتی.

ترکیب گوا: دیراج سینگ، ایوان گونزالز، سریتون فرناندز، سانسون پریرا، ساویور گاما، عادل خان (آماجین سینگ)، گلان مارتینز، خامز دوناکی، ادواردو پلاز، براندون فرناندز و خورخه اورتیز مندوزا.

 

تساوی ارزشمند فولاد برابر النصر عربستان در ایستگاه سوم

دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و النصر عربستان در هفته سوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با تساوی به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال فولاد خوزستان در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه مرسول پارک شهر ریاض برابر تیم النصر عربستان صف‌آرایی کرد و در پایان هر دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

در نیمه نخست و در دقیقه ۳، یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه برای النصر به دست آمد که ضربه عبدالرزاق حمدالله با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۶ با ارسال یک پرتاب بلند به روی دروازه با ضربه سر فرشاد احمدزاده همراه شد که ولید عبدالله سنگربان النصر این توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۲۳ حرکت خوب سلطان الغنام از سمت راست و ارسال این بازیکن به روی دروازه با خروج اشتباه محسن فروزان همراه بود. توپ از دست سنگربان فولادی ها خارج شد و عبدالرزاق حمدالله در دهانه دروازه موفق به زدن توپ نشد و خط دفاع فولادی ها با سراسیمگی توپ را دور کرد.

دقیقه ۳۰، ضربه پای چپ عبدالفتاح عسیری از پشت محوطه جریمه را محسن فروزان با یک دست راهی کرنر کرد. در دقیقه ۴۳ پاس خوب علی لاجمی به عبدالرزاق حمدالله رسید و پاس در عرض این بازیکن در شرایطی بسیار خوب به نورالدین امراباط رسید که شوت این بازیکن پس از تکل بسیار خوب مهران موسوی تغییر جهت داد و وحید حیدریه نیز این توپ را دور کرد تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد.

میری پس از ورود به بازی با یک حرکت خوب از سمت راست، موقعیتی را برای تیمش ایجاد کرد که ارسال این بازیکن پس از خروج اشتباه ولید عبدالله سنگربان النصر با اشتباه این بازیکن همراه شد و توپ پس از رها شدن از دستان سنگربان النصر، به پای عبدالله العمری برخورد کرد و توپ در دقیقه ۵۳ وارد دروازه شد.

در دقیقه ۵۷ یک ضربه کاشته برای النصر از سمت راست به دست آمد که ارسال النصری ها به روی دروازه با ضربه سر عبدالله مادو پیش تاخته همراه شد و محسن فروزان با یک واکنش زیبا توپ را به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۵۹ در حالیکه کل تیم النصر برای زدن گل تساوی جلو کشیده بود و هیچ کدام از بازیکنان این تیم در زمین خودی نبود، یک توپ گیری فوق العاده از ساسان انصاری و پاس این بازیکن به پاتوسی، او را از میانه های زمین در موقعیت تک به تکی با سنگربان النصر قرار داد ولی تعلل پاتوسی و سرعت پایین او باعث شد تا مدافعین النصر به سرعت برگردند و پاس پاتوسی نیز به پشت سر انصاری رفت و موقعیت فوق العاده فولادی ها به راحتی از دست رفت.

فشار النصری ها بالاخره در دقیقه ۶۹ جواب داد و پاس سامی الناجی درون محوطه جریمه به پتروس رسید و این بازیکن در حالیکه پشت به دروازه بود، با یک چرخش زیبا و جا گذاشتن مدافع فولاد، ضربه اش را به کنج دروازه نماینده ایران فرستاد و گل تساوی را به ثمر رساند.

فشار زیاد النصر تا پایان بازی بر فولادی ها حفظ شد اما عملکرد خوب فروزان در چند صحنه مانع گلزنی نماینده عربستان شد تا این دیدار حساس به تساوی برسد.

جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با این ترکیب به مصاف النصر رفت:

محسن فروزان، مهران موسوی، عارف آقاسی، صابر حردانی، وحید حیدریه، محمد آبشک، زبیر نیک‌نفس (محمد میری)، آیاندا پاتوسی (احمد عبدالله زاده)، فرشاد احمدزاده (محمد عباسی)، ساسان انصاری و لوسیانو پریرا.

ترکیب منتخب مندس نیز به شرح زیر است:

ولید عبدالله، عبدالله مادو، سلطان الغنام، عبدالله العمری، علی لاجامی، علی حسن، پتروس، سامی النجعی، عبدالفتاح عسیری، نورالدین امراباط و عبدالرزاق حمدالله.

تیم النصر در حالی به مصاف فولاد رفته که ۹ عضو خود را به دلیل کرونا از دست داده و بردلی جونز دروازه بان استرالیایی اصلی ترین غایب این تیم است.

در دیگر دیدار همزمان این گروه تیم السد قطر توانست با نتیجه سه بر یک الوحدات اردن را شکست دهد.

فولاد و النصر هر دو پنج امتیازی شدند و السد نیز چهار امتیازی شد. الوحدات نیز با یک امتیاز در قعر جدول گروه چهارم قرار دارد. 

 

سومین تساوی‌ متوالی تراکتور در آسیا

دیدار تیم‌های تراکتور ایران و نیروی هوایی عراق در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با تساوی بدون گل به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، شب گذشته تیم‌های تراکتور ایران و نیروی هوایی عراق در سومین بازی گروه دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف یکدیگر رفتند. این مسابقه در ورزشگاه شهر شارجه برگزار شد.

قضاوت این بازی را احمد الکاف عمانی بر عهده داشت. دو تیم در این مسابقه بازی پایاپی را به اجرا گذاشتند و در باز کردن دروازه یکدیگر ناکام بودند تا امتیازات را تقسیم کنند.

تراکتور با این تساوی تعداد امتیازات خود را در لیگ قهرمانان آسیا به عدد سه رساند.

تراکتور در ۲ بازی قبلی نیز برابر پاختاکور ازبکستان و الشارجه امارات به ترتیب به تساوی سه بر سه و صفر بر صفر رسید.

در دیگر دیدار این گروه تیم شارجه امارات توانست با نتیجه چهار بر یک پاختاکور ازبکستان را شکست دهد.

ترکیب تراکتور: محمدرضا اخباری، محمدرضا خانزاده، هادی محمدی، اکبر ایمانی، مسعود شجاعی (اشکان دژاگه)، پیمان بابایی، سامان نریمان جهان، مهدی تیکدری، میثم تیموری، محمد عباس زاده (محمد قادری) و میلاد فخرالدینی.

ترکیب پلیس نیروی هوایی عراق: فهد طالب، احمد ابراهیم، میثم جبار، سامح سعید، ابراهیم بایش، حمادی احمد، همام‌ طارق، لویی العانی، علی محسن، علی کاظم، مصطفی محمد.

اخبار مرتبط