فا
سه شنبه, 11 خرداد 1400 11:54

نظر سنجی سایت یوفا برای انتخاب زیباترین گل؛ قیچی طارمی یا راکت مسی؟

گل زیبای مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو به چلسی، نامزد عنوان بهترین گل فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا شد.

«آلیک» - مهدی طارمی در صورت پیروزی در نظر سنجی یوفا زننده بهترین گل لیگ قهرمانان اروپا در فصلی که گذشت خواهد شد.  

به گزارش "ورزش سه"، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در فصلی که گذشت در لیگ قهرمانان اروپا هم بازیکن موثر و پر تلاشی برای پورتو بود و گل زیبای او به تیم چلسی به عنوان نامزد بهترین گل این مسابقات انتخاب شده است. 

گل آلاسانه پله‌آ به شاختار دونتسک، گل کریم بنزما به چلسی، گل لوکا مودریچ به شاختار دونتسک، گل اولیویه ژیرو به اتلتیکومادرید، گل نیمار به استانبول باشاک‌شهیر، گل مانور سولومون به رئال مادرید، گل آنجلینیو به استانبول باشاک‌شهیر، گل کیلیان امباپه به بارسلونا و گل لیونل مسی به پاری‌سن‌ژرمن دیگر نامزدهای بهترین گل لیگ قهرمانان اروپا در فصلی که گذشت هستند که به نظر می رسد مهدی طارمی شانس زیادی برای برنده شدن در این نظر سنجی داشته باشد. او در ثانیه های پایانی بازی روی یک ارسال از جناج راست با یک حرکت آکروباتیک به زیبایی هر چه تمامتر دروازه ی تیم چلسی را باز کرد.  

مهدی طارمی سه فصل دیگر با تیم پورتو قرارداد دارد؛ او زننده ۱۶ گل و خلق ۱۱ موقعیت گل در لیگ برتر پرتغالی در فصلی که گذشت بود و نمایش او در لیگ قهرمانان اروپا موجب شد تا چند پیشنهاد جدی از تیم های شاخص اروپایی دریافت کند اما به نظر می رسد تصمیم او ادامه ی حضور در ترکیب پورتو باشد و باشگاه هم مایل است به جای فروش مهاجم ایرانی در اندیشه ی ماجراجویی با این بازیکن در فصل جدید لیگ برتر پرتغال و هم چنین لیگ قهرمانان اروپا باشد. گرفتن جام قهرمانی از تیم اسپورتینگ یکی از استراتژی های تیم پورتو برای فصل جدید بازی ها است.  

نظر سنجی بهترین گل لیگ قهرمانان اروپا در فصلی که گذشت هم اکنون در سایت یوفا برقرار است وبدون شک رای طرفداران پورتو و هم چنین ایرانی ها می  تواند سهم بسزایی در پیروزی مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران داشته باشد. او پیش از سفر به بحرین در نوشته ای که در صفحه ی شخصی اش منتشر کرد نوید داد که تیم ملی فوتبال ایران در بحرین برای صعود به دور دوم مقدماتی جام جهانی با همه ی توان بازی خواهد کرد و در نهایت به این افتخار مهم دست خواهد یافت. او جدا از یک دوئل حقیقی در منامه در فضای مجازی هم برای اینکه زننده بهترین گل لیگ قهرمانان اروپا در فصلی که گذشت لقب بگیرد رقابت جالبی با رقبای خود از جمله لیونل مسی خواهد داشت. لیونل مسی با یک شوت از راه دور و از پشت محوطه ی جریمه ی دروازه تیم پاری سن ژرمن را باز کرد اما مهدی طارمی پشت به دروازه ی تیم چلسی با یک ضربه ی برگردان زیبا پورتو را به گل رساند که برای گزارشگر و تماشاگران گل جالب و وصف بر انگیزی بود. 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։