فا
چهارشنبه, 12 خرداد 1400 09:35

پایانی بر اعتراض مردم ژاپن به برگزاری المپیک؛ نخستین کاروان ورزشی وارد توکیو شد

نخستین گروه از نمایندگان ۲۰۶ کشور راه یافته به المپیک وارد توکیو میزبان سی و دومین دوره بازی‎‌های المپیک شد.

«آلیک» - نخستین گروه از نمایندگان ۲۰۶ کشور راه یافته به المپیک وارد توکیو میزبان سی و دومین دوره بازی‎‌های المپیک شد.

به گزارش ایرنا، بازیکنان تیم سافت‌بال استرالیا شب گذشته و یک ماه و ۲۰ روز مانده به آغاز بازی‌ها به عنوان نخستین گروه از شرکت‌کنندگان در بازی‌های المپیک توکیو وارد ژاپن شد که برگزاری این رویداد المپیکی همزمان با ادامه همه‌گیری کرونا اعتراض‌هایی را در ژاپن برانگیخته است.

این گروه از ورزشکاران استرالیایی پس از ورود به فرودگاه ناریتا در نزدیکی توکیو تست کرونا گرفته شد و یک مقام ژاپنی حدود سه ساعت پس از ورود بازیکنان تیم سافت‌بال استرالیا اعلام کرد که نتیجه تست ابتلای همه آنها به ویروس کرونا منفی بوده است.

ژاپن تدابیر بهداشتی سخت‌گیرانه‌ای را برای برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی به اجرا گذاشته است و بازیکنان تیم سافت‌بال استرالیا قرار است (۲۶ تیر) در دهکده المپیک مستقر شوند. آنها ۲ روز پیش از آغاز رسمی رقابت‌های المپیک به مصاف تیم سافت‌بال ژاپن می‌روند.

مسئولان تیم سافت‌بال استرالیا هم اعلام کردند که بازیکنان این تیم جز برای تمرینات ورزشی هتل خود را ترک نخواهند کرد تا احتمال شیوع ویروس کرونا در میان ورزشکاران کاهش یابد. این در حالی است که همه بازیکنان تیم سافت‌بال استرالیا پیش از ترک خاک این کشور در برابر بیماری «کووید-۱۹» واکسینه شده‌اند.

در بازی‌های المپیک توکیو حدود ۱۱ هزار ورزشکار شرکت می‌کنند و مسابقات در ۴۲ مکان ورزشی در توکیو برگزار خواهد شد که برخی از مکان‌ها از المپیک ۱۹۶۴ بازسازی شده است. این رویداد در سایه کرونا از اول مرداد ماه آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։