Print this page
سه شنبه, 25 خرداد 1400 10:03

یورو ۲۰۲۰؛ پیروزی چک و اسلواکی و توقف اسپانیا برابر سوئد

روز گذشته در چارچوب هفته اول دور گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، تیم‌های چک و اسلواکی برابر اسکاتلند و لهستان به پیروزی دست یافتند و اسپانیا برابر سوئد به نتیجه تساوی رضایت داد.

«آلیک» - روز گذشته در چارچوب هفته اول دور گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، تیم‌های چک و اسلواکی برابر اسکاتلند و لهستان به پیروزی دست یافتند و اسپانیا برابر سوئد به نتیجه تساوی رضایت داد.

 

تسلیم شدن ارتش تارتان مقابل جمهوری چک به "شیک"ترین حالت ممکن

جمهوری چک با درخشش پاتریک شیک موفق شد با دو گل از سد اسکاتلند گذشته و در صدر جدول گروه چهارم قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های اسکاتلند و جمهوری چک از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه روز گذشته به وقت تهران در چارچوب هفته اول مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در گروه D به مصاف هم رفتند که در پایان تیم میهمان موفق شد در همپتون پارک شهر گلاسکو با دو گل به برتری برسد.

ستاره این بازی کسی نبود جز پاتریک شیک. بازیکن ۲۵ ساله تیم لورکوزن ابتدا در دقیقه ۴۲ ارسالِ کوفال از سمت راست را با ضربه‌ سری زیبا به گل نخست تبدیل کرد و در نیمه دوم از شاهکار اصلی خود رونمایی کرد و موفق شد از فاصله ۴۵.۵ متری با شوتی ناگهانی و غیر قابل مهار دروازه اسکاتلند و داوید مارشال را در دقیقه ۵۲ باز کند تا زننده دورترین گل تاریخ یورو نام بگیرد. شیک با این دو گل در کنار لوکاکو بهترین گلزن مسابقات تا به اینجای کار لقب گرفت.

اسکاتلندِ میزبان در جریان بازی تیم برتر میدان بود و موقعیت‌های بیشتری داشت اما بی‌دقتی مهاجمان و عملکرد خیره‌کننده توماش واچلیک مانع از فروپاشی دروازه جمهوری چک شد و آنها به سه امتیاز نخست دست پیدا کردند و با تفاضل گل بهتر نسبت به انگلیس در صدر جدول گروه چهارم جای گرفتند. ارتش تارتان هم در رده چهارم گروه قرار گرفت و پایین‌تر از کرواسی ایستاد.

ترکیب اسکاتلند: داوید مارشال، لیام کوپر، جک هندری، گرانت هانلی، اسکات مک تامینی، اندرو رابرتسون، جان مک گین، استوارت آرمسترانگ، استفان اودونل، رایان کریستی و لیندون دایکس.

ترکیب جمهوری چک: توماش واچلیک، ولادیمیر کوفال، آندره چلوستکا، توماش کالاس، یان بوریل، توماش سوچک، آلکس کرال، ولادیمیر داریدا، لوکاش ماساپوست، یاکوب یانکتو و پاتریک شیک.

 

آغازِ درخشان اسلواکی؛ ناکامی لواندوفسکی و لهستان در گام نخست

تیم فوتبال اسلواکی در دیدار مقابل لهستان به برتری دو بر یک دست یافت تا آغاز درخشانی در یورو ۲۰۲۰ داشته باشد.

به گزارش ایرنا، این دیدار شب گذشته در گروه E جام ملت‌های اروپا در شهر سنت‌پترزبورگ روسیه و با قضاوت هاتگان اویدیو از رومانی برگزار شد.

لهستان که از چهره‌های سرشناس‌تری سود می‌برد از ابتدای بازی تلاش خود را برای رسیدن به گل آغاز کرد و اسلواکی هم در ابتدا با اتخاذ روشی تدافعی در پی بسته نگه داشتن خود و سپس استفاده از ضد حملات و ضربات ایستگاهی بود.

ضدحملات اسلواکی در دقیقه ۱۸ جواب داد و روبرت ماک با حرکتی انفرادی خود را به محوطه جریمه حریف رساند  و ضربه او با واکنش ضعیف و اشتباه چزنی دروازه‌بان لهستان همراه شد تا گل نخست بازی رقم بخورد.

تلاش روبرت لواندوفسکی و یارانش در تیم لهستان برای جبران گل در نیمه نخست سودی نداشت و بازیکنان اسلواکی به خوبی از دروازه خود محافظت کردند.

لهستان نیمه دوم را عالی آغاز کرد و در ثانیه سی‌ام این نیمه توسط کارول لینتی به گل تساوی دست یافت.

در ادامه نیز این دیدار روند خوبی داشت و شاگردان پائولو سوسا در تیم لهستان برای رسیدن به برتری با انگیزه‌تر بودند.

در حالی‌که لهستان بر روند بازی مسلط بود، کرژوویاک در دقیقه ۶۲ از زمین بازی اخراج شد و کار تیمش را دشوار کرد.

هفت دقیقه پس از آن کرنر ارسالی اسلواکی را اشکرینیار مدافع باشگاه اینتر به زیبایی هرچه تمام درون دروازه لهستان جای داد تا اسلواکی در آستانه بُردی ارزشمند قرار بگیرد.

در نهایت این دیدار با برتری دو بر یک اسلواکی به اتمام رسید تا این کشور به افتخار بزرگی برسد.

لواندوفسکی بهترین بازیکن سال ۲۰۲۰ جهان که در رده باشگاهی تمامی افتخارات ممکن را در بایرن مونیخ به دست آورده است با شکستِ لهستان بازهم ناکامی دیگری را در رده ملی تجربه کرد.

ترکیب لهستان: چزنی، یان بدنارک، کارول لینتی (فرانوفسکی)، لواندوفسکی، کرژوویاک، ماری ریبوس (پوچاز)، ماتوژ کلیچ (یاکوب مودر)، کمیل گیلیک، بریزینسکی، پیتر زیلسنکی (سویدرسکی) و کمیل یوژویک.

ترکیب اسلواکی: مارتین دوباروکا، لوبومیر ساکا، میلان اشکرینار، توماس هوبوکان، پکاریک (مارتین کوشلنیک)، یاکوب هرومادا (هروسکی)، یاروی کوکا، روبرت ماک (توماس سوسلوف)، لوکاس هارسلین (میشل دوریس)، آندری دودا  و مارک هامشیک.

 

اسپانیا در قواره مدعی نبود؛ توقف لاروخا مقابل سوئد

تیم ملی فوتبال اسپانیا در شبی که در قوراه یک مدعی نبود برابر سوئد به تساوی بدون گل رضایت داد تا شروع خوبی در یورو ۲۰۲۰ نداشته باشد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های ملی اسپانیا و سوئد شب گذشته از گروه E جام ملت‌های اروپا و در دیداری حساسس به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی صفر بر صفر همراه شد.

این دیدار در شهر سویل اسپانیا و با قضاوت سلاوکو وینیچ از اسلوونی برگزار شد.

اسپانیا که تحت هدایت لویس انریکه با تغییرات اساسی در ترکیب تیمش نسبت به گذشته وارد یورو ۲۰۲۰ شده است این دیدار را سراسر تهاجمی  آغاز کرد و سعی داشت با حرکت از جناحین خود را به دوازه سوئد برساند.

از سوی دیگر سوئد برای این مسابقات، زلاتان ابراهیموویچ ستاره باتجربه‌اش را در اختیار ندارد و کولوسفسکی هم به دلیل کرونا، بازی با اسپانیا را از دست داد و همین امر توان فاز تهاجمی این تیم را کاهش داد.

سوئدی‌ها نیز در دقایق آغازین چاره‌ای به غیر از اتخاذ روشی تدافعی نداشتند تا دروازه خود را بسته نگه دارند.

تلاش لاروخا که از امتیاز میزبانی سود می‌برد برای گلزنی در نیمه نخست سودی نداشت و حتی سوئد با حرکات ایساک و برگ در ضدحملات بسیار خطرناک نشان می‌داد.

در دقیقه ۶۰ ایساک مهاجم سوئد که در لالیگا اسپانیا بازی می‌کند با حرکتی تماشایی مدافعان اسپانیا را از پیش‌رو برداشت و توپ را به مارکوس برگ رساند اما این مهاجم باتجربه نتوانست دروازه خالی اسپانیا را باز کند.

در ثانیه‌های پایانی اسپانیا در معدود فرصت‌های مناسب خود می‌توانست به گل برسد که ضربه جرارد مورنو را رابین اولسن به زیبایی مهار کرد.

در این دیدار تعویض‌ها و تغییرات لوییس انریکه برای متحول کردن تیمش سودی نداشت و اسپانیا در قوراه یک مدعی نبود تا شروع خوبی نداشته باشد.

ترکیب اسپانیا: اونای سیمون، امریک لاپورته، پائو تورس، مارکوس لورنته، یوردی آلبا، رودری (تیاگو)، کوکه، پدری، فران تورس (اویارزابال)، دنی اولمو (جرارد مورنو) و آلوارو موراتا (سارابیا).

ترکیب سوئد: رابین اولسن، میشل لوستیگ (امیل کرافت)، لیندلوف، دانیلسون، آگوستینسون، سباستین لارسون، کریستوفر اولسن (لایس کوئیست)، آلبین اکدال، امیل فورسبرگ (بنگستون)، مارکوس برگ (رابین کویسون) و ایساک (کلاسون).

اخبار مرتبط