فا
دوشنبه, 31 خرداد 1400 10:04

یورو ۲۰۲۰؛ صعود ایتالیا و ولز از گروه اول به مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام ملت های اروپا

شب گذشته در آغاز هفته سوم و پایانی دور گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، تیم های ایتالیا و سوئیس‌ برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند.

 «آلیک» - شب گذشته در در آغاز هفته سوم و پایانی دور گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، تیم های ایتالیا و سوئیس‌ از گروه اول این  رقابت‌ها برابر ولز و ترکیه به پیروزی رسیدند.

 

صدرنشینی مقتدرانه ایتالیا با چاشنی تاریخ‌سازی؛ ولز باخت اما صعود کرد

ایتالیا با شکست ولز ۹ امتیازی شد و به عنوان تیم صدرنشین به یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ راه پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های ایتالیا و ولز از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب گذشته به وقت تهران در ورزشگاه المپیکوی رم و در چارچوب هفته سوم مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در گروه نخست به مصاف هم رفتند که در پایان تیم میزبان با یک گل به برتری دست پیدا کرد.

تک گل این دیدار در دقیقه ۳۹ به وسیله متئو پسینا زده شد. بازیکن تیم آتالانتا که در این بازی فرصت حضور در ترکیب اصلی را پیدا کرده بود، ارسال مارکو وراتی را با ضربه‌ای دقیق وارد دروازه دنی وارد کرد. این گل تا پایان به قوت خود باقی ماند تا آتزوری با سه برد و ۹ امتیاز مقتدرانه صدرنشین گروه نخست شود و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

در سوی مقابل ولز نیز با چهار امتیاز و به دلیل تفاضل بهتر نسبت به سوئیس در رده دوم قرار گرفت و به دور بعدی صعود کرد. شاگردان رابرت پیج از دقیقه با ۵۴ با اخراج آمپادو ۱۰ نفره شدند تا بخش اعظمی از نیمه دوم را با یک یار کمتر بازی کرده باشند.

لازم به ذکر است تیم روبرتو مانچینی ضمن بسته نگه داشتن دروازه خود برای سومین بازی متوالی در این جام، برای یازدهمین بازی پی در پی به برتری رسید و دروازه‌اش باز نشد. این البته همه ماجرا نیست. آتزوری با این نتیجه به سی امین بازی بدون باخت خود رسید و در کنار ایتالیای ویتوریو پوتزو به بهترین آمار ایتالیا در تاریخ از حیث تعداد بازی بدون شکست رسید.

ترکیب ایتالیا: جانلوئیجی دوناروما، آلساندرو باستونی، لئوناردو بونوچی، رافائل تولوی، امرسون پالمیری، جورجینیو، مارکو وراتی، متئو پسینا، لئوناردو برنادرسکی، آندرهآ بلوتی، فدریکو کیه‌زا.

ترکیب ولز: دنی وارد، کریس گانتر، جو رودون، اثان آمپادو، جو آلن، جو مورل، نکو ویلیامز، کانر روبرتس، آرون رمزی، دنیل جیمز و گرث بیل.

 

در فستیوال سوپرگل‌ها، سوئیس امیدوار ماند؛ وداع تلخ ترکیه

تیم ملی فوتبال سوئیس موفق شد با شکست دادن ترکیه به صعود از گروه نخست امیدوار باشد.

به گزارش ایرنا، تیم‌های سوئیس و ترکیه از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب گذشته به وقت تهران در ورزشگاه المپیک باکو برگزار کننده سومین بازی در مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در گروه نخست بودند و در پایان تیم سوئیس موفق شد با نتیجه سه بر یک حریف خود را از پیش رو بردارد.

گلهای سوئیس را هریس سفروویچ در دقیقه ۶ و ژردان شقیری در دقایق ۲۶ و ۶۸ به ثمر رساندند. تک گل ترکیه را نیز عرفان قهوه چی در دقیقه ۶۲ به ثمر رساند.

این دیدار می توانست گل های بیشتری داشته باشد اما دروازه‌بان های هر دو تیم نمایش بسیار خوبی داشتند و نگذاشتند شاهد گل های بیشتری در این بازی رد و بدل شود. 

ترکیب تیم ملی سوئیس: یان زومر، ریکاردو رودریگز، مانوئل آکانجی، نیکو الودی، سیلوان ویدمر، ریمو فرولر، گرانیت ژاکا، استیون زوبر، ژردان شکیری، هریس سفروویچ و بریل امبولو.

ترکیب تیم ملی ترکیه: اوقورجان چاکر، مریح دمیرال، چالار سویونجو، مرت مولدور، زکی چلیک، کان آیهان، عرفان جان قهوه‌چی، اوزان طوفان، جنگیر اوندر، هاکان چالهان اوغلو و بوراک ایلماز.

در این گروه ایتالیا و ولز به ترتیب با امتیازهای ۹ و ۴ به صورت مستقیم به دور بعدی صعود کردند. تیم سوئیس نیز با ۴ امتیاز باید منتظر نتایج دیگر گروه ها باشد. ترکیه نیز در این دوره از مسابقات هیچ امتیازی کسب نکرد و در قعر جدول گروه نخست باقی ماند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։