فا
چهارشنبه, 06 مرداد 1400 11:20

المپیک ٢٠٢٠ توکیو: خبری از شگفتی نبود؛ شکست قابل انتظار تیم بسکتبال ایران برابر آمریکا

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار خود در المپیک توکیو به مصاف آمریکا رفت و بازی را با نتیجه ۱۲۰ بر ۶۶ به این تیم واگذار کرد.

«آلیک» - تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار خود در المپیک توکیو به مصاف آمریکا رفت و بازی را به این تیم واگذار کرد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی بسکتبال ایران امروز چهارشنبه و از ساعت ۹:۱۰ در دومین بازی‌ خود در المپیک به مصاف تیم پرستاره و قدرتمند آمریکا رفت و در پایان تیم آمریکا موفق شد ایران را با نتیجه ۱۲۰ بر ۶۶ شکست دهد.

شاگردان مهران شاهین‌طبع در کوارتر اول، بازی را با بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی شروع کردند. گرگ پاپوویچ سرمربی با تجربه آمریکا نیز دیمین لیلارد، دوین بوکر، کوین دورنت، جرو هالیدی و بم آدبایو را برای شروع این بازی در نظر گرفته بود.

شوت ۲ امتیازی اول را حامد حدادی وارد سبد آمریکا کرد. ایران در ادامه با یک شوت ۲ امتیازی دیگر از حامد و شوت ۳ امتیازی بهنام یخچالی ۷ به ۵ پیش افتاد. اما آمریکا خیلی سریع به خودش آمد و کوارتر اول را ۲۶ به ۱۲ پیروز شد.

شوت های سه امتیازی زیاد و دقیق تیم آمریکا باعث شد تا این تیم در کوارتر دوم نیز اختلافش را با ایران زیاد کرده و نیمه اول را با برتری ۳۲ بر ۱۸ به اتمام برساند.

در کوارتر سوم نیز تیم آمریکا تیم برتر میدان بود اما بسکتبالیست‌های کشورمان نیز توانستند کمی بهتر از دو کوارتر قبلی بازی کنند. کوارتر سوم ۲۲ بر ۱۳ به سود تیم آمریکا به پایان رسید.

کوارتر چهارم نیز همانند دیگر کوارترهای بازی پیش رفت تا ایران نتواند اختلاف ایجاد شده را کمتر کند. این کوارتر در نهایت با برتری ۳۸ بر ۲۳ به سود آمریکا به پایان رسید تا نتیجه کلی این دیدار نیز ۱۲۰ بر ۶۶ به پایان برسد.

در پایان این دیدار دامیان لیلیارد موفق شد ۲۱ امتیاز کسب کند. حامد حدادی نیز از ایران موفق شد ۱۵ امتیاز بدست آورد..

بلندقامتان ایران در بازی قبلی خود نیز مقابل جمهوری چک قرار گرفت و با نتیجه ۸۴ بر ۷۸ از این تیم شکست خورد. تیم آمریکا نیز در دیدار قبلی خود بازی را به فرانسه واگذار کرده بود. آمریکا پرافتخارترین تیم در بسکتبال المپیک است.

تیم ایران در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی بسکتبال المپیک باید در روز شنبه ۹ مرداد و از ساعت ۵:۳۰ به مصاف فرانسه برود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։